Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen édességet csináljak...

Milyen édességet csináljak édesapámnak, aki cukorbeteg és szénhidrát diétán van?

Figyelt kérdés
Meg akarom lepni, mert nagyon szenved... :( 18/L
2010. aug. 4. 13:11
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Szerintem túrótortát, annak van lisztmentes változata is. A cukrot meg lehet édesítővel helyettesíteni.
2010. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szintén a túrótortát javasolnám. Én is azt kaptam, és nem lett belőle bajom :) Elkérem a receptjét, ha érdekel.
2010. aug. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
nagyon megköszönném!!!! :)
2010. aug. 4. 13:31
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy jó túrótorta receptem, amit nem kell sütni. Ha szeretnéd leírom neked!
2010. aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Használj nyírfacukrot, de abból is ki kell számolni, mennyit lehet. Olyan süti legyen (a túrótorta nem rossz ötlet), amiben kevés a tészta, mert a fehér liszt sem jó. Ha mégis kell liszt, legalább fele részben helyettesítsd teljes kiőrlésűvel, ez egy kicsit javít rajta.
2010. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Lécci írjátok le azt a receptet ide, amit nem kell sütni! Köszi!
2010. aug. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
igen, szerintem is ide írjátok a receptet, ha lehet :) másnak is segíthetünk vele :) amúgy zsírt se ehet, de gondolom zsírszegény túróval okés a dolog.
2010. aug. 4. 13:34
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Vanília sódó

Hozzávalók: Tejszín, víz, édesítõ, tojássárgája, vanília aroma Hozzávalókat össze kell fõzni. Ha tojásfehérjét felvered habnak és kanalanként a sodóba fõzöd, akkor kész a madártej.

Cappuccino puding 8 adag

1. keverék: Egy evõkanál nescaffe (espresso), 1/2 dl kakaó por, 2 evõkanálnak megfelelõ mennyiségû édesítõszer, 1 teáskanál zselatin por, 2.5 dl tejszín-biz keveréke, 2 db tojás sárgája, 1 dl sovány túró (keszella), 1 teáskanál vanília. A zselatint kavard össze a kávéval, kakaóval, és az édesítõszerrel 1 edényben. Lassan melegítsd fel és verd, amíg kezd sûrûsödni. Öntsd át 1 másik tálba, ami alatt 1 hidegvízzel feltöltött tál van, és úgy vered tovább, hozzáteszed a túrót és a vaníliát. 2. keverék: Négy db tojásfehérjét csipet sóval kemény habba verünk. Utána óvatosan belekeverjük a kakaós keverékbe. 8 db kávéspohárba szétosztjuk és creme fraichevel vagy felvert tejszínhabbal szervírozzuk.

2010. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sütés nélküli túrótorta:


3dl felforralt tejjel összekeverünk 3dl vizet, és 2,5dkg zselatint. 30dkg cukrot, 20dkg margarint, 2cs. vanilíás cukrot és egy citrom reszelt héjával habosra keverünk. 0,5kg túrót keverünk hozzá, majd a kihűlt zselatint.

Kapcsos tortaformába öntjük, és megdermesztjük.

Megszórjuk gyümölccsel, majd a tetejére zselatint, vagy tortazselét teszünk.


Lehet alá sütni piskótát is, vagy babapiskótával kirakni az alját.


Kedves kérdező! A cukrot édesítőszerrel lehet helyettesíteni szerintem. Egy barátnőm rokona is azzal süt, mert cukorbeteg. Sajnos nem tudom, hogy mit használ és mennyit.

2010. aug. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Tiramisu

250 g mascarpone, 2 tojás, 2 ek cukor helyett édesítõ, 3 ek nescafé koffeinmentes pici vízben feloldva, 1/4 l tejszín, vanília (ajánlom a valódit, lehet kapni azt is), 3ek rum, kakaópor (nem neskakaó) Tojássárgáját felverni cukorral vaníliával, rumot hozzáadni. feléhez kávét adni. Tojásfehérjét habbá verni. Mascarponét, fehérjehabot, sárgájahabot lazán összeforgatni. A kávés és a sima rétegeket egymásra simítani. Jól kihuteni. Tetejére tejszínhab golyóbisok, és egy kis kakaó szórás.

2010. aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!