Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az alkoholos italokra miért...

Az alkoholos italokra miért nem írnak ajánlott beviteli mennyiséget?

Figyelt kérdés

Kb. 4-5 kortyot ittam a whiskeyből, és úgy el lett baszva a másnapom, sőt még aznap éjszakám is, hogy hihetetlen...

Az ágy, és a WC között közlekedtem fél óránként, kb fél napon keresztűl.

Miért nem írják rá az üvegre, hogy nem ajánlják hogy 4-5 kortyot igyak belőle, mert annyi lesz nekem?



2012. márc. 18. 17:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert senki sem tudja, hogy NEKED mennyi árt meg. Van, aki megiszik fél üveggel és észre sem veszi...
2012. márc. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Adagolás kizárólag a kocsmáros utasítása szerint. Ilyesmire gondoltál?
2012. márc. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát ha a gyógyszereket nem lehet ész nélkül bevenni, akkor erre is írhatnának valamit...
2012. márc. 18. 17:35
 4/9 anonim válasza:

"Miért nem írják rá az üvegre, hogy nem ajánlják hogy 4-5 kortyot igyak belőle, mert annyi lesz nekem"


ha ezt irnák rá akkor én beszarnák a röhögéstöl! xD


amugy meg ez nem általános hogy ki mennyitöl csicsent be nagyon illetve kevésbé...

2012. márc. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-5 korty? Én megiszok fél üveggel és akkor _esetleg_ megérzem másnap. Ezért nem írják rá. Mindenkinek más az "ajánlott mennyiség"...
2012. márc. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne igyál olyan sz@rokat ha nem bírod!


Na az ajánlott mennyiségről:


Az oroszok szerint napi 2x100 gramm (2x1 dl) vodka jót tesz a szívműködésnek!

A németek szerint napi 2-3 korsó (értsd 2 literes) sör még csak vízhajtó!

A magyarok szerint étkezések után egy pohár bor jót tesz az egészségnek!


És ez még csak gyógyszer!


Kockázatok és mellékhatások tekintatében érdeklődjön a detoxikálóban és a baleseti sebészeten!

:D

2012. márc. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Phoney ***** válasza:

Azért nem írják rá, mert elég egyedi a problémád.


A legtöbb ember 18 éves korára megtanulja (ha más nem, vendégségből), hogy a töményből egy adag az max. féldeci. Az egy adag meg nyilván nem azért egy adag, hogy 10 percenként ismételgessük.


4-5 kisebb korty egyébként normális embernek egyáltalán nem árt meg (ha meg több óra alatt issza, akkor 4-5 nagy korty sem), szóval rajtad a figyelmeztetés sem segített volna.

2012. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tudhatod, hogy az alkohol nem játék, ha még nem volt tapasztalod, akkor óvatosan kéne próbálkozni. Amúgy nálam a 4-5 korty az nagyon max. 1 deci, de inkább fél, ha ennyit se bírsz, akkor lehet hogy meg kéne állni egy kortynál. Szóval úgy tűnik, nem bírod a piát.

Meg mondjuk sok a laktózérzékeny, akkor írják rá a tejre, hogy "Vigyázz, fosat"? Ez ugyebár marhaság lenne, mert az emberek többségének meg semmi baja nincs tőle.

2012. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Tessék itt vannak a kezdő alkoholistáknak ajánlott adagok:

[link]


XD

2012. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!