Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkohol mentes sört ihat,...

Alkohol mentes sört ihat, vehet-e gyerek?

Figyelt kérdés
Ez azért érdekel mert ha alkohol mentes akkor gyerek is meg veheti a boltban nem?
2012. ápr. 2. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy vehet. A tilalom az alkoholos italokra vonatkozik. Ha mégis lenne benne valami kis alkohol, akkor a konyakmeggyes bonbont sem vehetné meg. :)
2012. ápr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elvileg annál is el kéne kérniük a személyit annak ellenére, hogy valóban nincs benne alkohol, de mint tudjuk legtöbb kisboltban ha töményet veszel akkor sem kérik el.
2012. ápr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
De akkor a kölyökpezsgőnél is el kell kérjék?
2012. ápr. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kölyökpezsgőnél nem. Mondjuk nem tudom miért van, de elvileg alkohol mentes sörnél is el kell kérjék, szerintem azért van, mert a kölyök pezsgő, az egyáltalán nem hasonlít az igazira, meg sem közelíti azt, míg az alkoholmentes sör, bár nem olyan jó mint az igazi, de az is keserű, és szerintem azért nem adják ki(elvileg) azt sem, mert ha mondjuk 10-12 évesek már azt innák, és megszeretik, akkor az készteti őket arra, hogy majd később felnőttkorukban is igyanak. Szerintem legalábbis ez lehet, de mondom én is nem egyszer vettem 14-15 évesen is töményt is kisboltban, szóval, ez nem probléma :)
2012. ápr. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%
A Fogyasztóvédelemről szóló 1997. évi CLV. törvény 16/A. §. (1) bekezdése alapján a vényre kapható gyógyszer kivételével minden alkoholtartalmú ital kiadása tilos a kiskorúnak. A Fogyasztóvédelmi törvény nem határozza meg, hogy mi minősül „alkoholtartalmú ital”-nak, ebből az következik, hogy az alacsony alkoholtartalmú ital is tilalom alatt áll. Mint tudjuk, az alkoholmentes sörben is van max 0,5% alkohol, tehát ez is „alkoholtartalmú ital”-nak minősül
2012. ápr. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rentai válasza:
72%
igen,de nem ajanlatos
2012. ápr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kenlord válasza:

[link]


Az alkohol mentes sörök nem minősülnek sörnek. Nézzétek meg a második oldalt

2021. aug. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!