Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha naponta 0,5 liter pálinkát...

Ha naponta 0,5 liter pálinkát megiszok, lehet bajom?

Figyelt kérdés

Naponta 0,5L HÁZIpálinkát fogyasztok. Nem véletlen emeltem ki, hogy házi, mert az egészségesebb, nem ilyen kommersz vackok. Hallottam is az öregektől, hogy a napi feles pálinka jót tesz a szívnek és az egészségnek. Ezt mennyiséget persze több részletben iszom. (Tudom, a legjobb lenne egyben lehúzni reggel, mint a paraszt bácsik, de nekem azért ez még kicsit sok)


A lényeg, lehet-e tőle bajom?!



2012. ápr. 13. 04:33
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
98%
Igen hosszútávok mindenképp bajod lehet. A lényeg amúgy a te soraid közt is ott van. "Hallottam is az öregektől, hogy a napi feles pálinka jót tesz a szívnek és az egészségnek." Napi 1 feles, nem napi fél liter ! Az már elég súlyos. Hosszú távon biztos hogy valamelyik emésztőszerved bántani fogja a sok alkohol.
2012. ápr. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Elég pihent vagy fél ötkor :))) Ötletes!
2012. ápr. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

józsikám, fél liter az 10 feles, a parasztbácsik meg 1 felesről beszélnek, ami fél deciliter.

szóval fél litertől lehet bajod, minimum alkesz leszel.

2012. ápr. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Ja, hogy a feles az fél deci?


Azt hittem fél liter. Úgy gondolom gyors életmódváltásba kell kezdenem...

2012. ápr. 13. 06:27
 5/43 anonim ***** válasza:
100%
Hát napi fél liter szerintem alkoholizmushoz is vezethet!Próbáld ki h 2 napig nem iszod!Hogy lesznek e elvonási tüneteid :)
2012. ápr. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
70%
Napi fél liter pálinkától hamar leépülsz, mind szellemileg, mind anyagilag. :) De viccnek azért jó.
2012. ápr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

A napi egy feles az 0,05 liter vagyis fél deci liter, azért hívják felesnek. Reggel ledöntöd és jól indul a napod, de csak akkor ha nem vezetsz vagy nincs szonda a melóhelyeden.


Az általad említett napi fél liter az már masszív alkoholizmus, mert jó házi pálinkából már 2 deci után (4 feles) után is cudarul érezheted magad, hát még fél litertől. De ha te megiszol fél litert, akkor másnap nem hiszem, hogy nagyon kívánnád a pálinkát :D


Szerintem csak félre értetted, napi egy kupica még nem árt (kupica= feles= fél deci) :D

2012. ápr. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
71%
Ja napi fél liter k_rva egészséges:D lenne max. 5 éved, és májcirózisod lenne. Igaz, hogy a házipálesz egészségesebb, mint a kommersz szar utánzat, de általában erősebb is, ha meg naponta fél litret megiszol ilyen 50-70%-os pálinkából és a nap végén mindenre emlékezel, és egyszer se hánytál, akkor gratulálok neked:D
2012. ápr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Az első pár hónapban bevallom kicsit bebasztam ettől a mennyiségtől, de gondoltam majd hozzászokok, és így is lett!
2012. ápr. 13. 18:22
 10/43 A kérdező kommentje:
Viszont ma csak 2 decit ittam, és kezd hiányozni, ez nem jó jel. Többet egy kortyot sem!!!
2012. ápr. 13. 18:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!