Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyire egészséges, ha...

Mennyire egészséges, ha naponta 2 liter citromos (csap) vizet iszok?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 18:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha ez alatt azt érted, hogy a vizbe teszel citromlevet, akkor nem lesz töle semmi bajod, feltéve, hogy a csapviz nálatok iható minöségü. A citromlé csak valamennyi C-vitamint ad hozzá, tehát inkább csak jót teszel vele magadnak. HA viszont SOK citromlét teszel bele, akkor arra is jó figyelni, hogy van benne kalória is, még ha nem is túl sok (1 dl 36 kcal).
2011. febr. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha éhgyomorra vagy étkezések előtt iszod, akkor jó. Ha utána, akkor savasítja a szervezetet, gondolom azt nem akarod. Meg egy picit a szád ph-jának is odavág, a fogaknak nem túl jó a sok sav.
2011. febr. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Egészséges, de a fogakat roncsolja.
2011. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Manapság a csapvíz tele van vegyszer- és hormonmaradványokkal (fogamzásgátlókból) és még sok már kedves dologgal, amin a citromlé sem segít. Ha napi 2 litert akarsz inni, javaslom szerezz be egy fordított ozmózison alapuló vízszűrőt (kb. 100-120 ezer Ft, de jobban jársz).
2011. febr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Domovoy válasza:
28%

Az a válasz az utolsónak. :D

Hormonmaradványok. Hát ezen jót röhögtem. Na, akkor kérlek, áruld már el hogy teszem azt, egy köbméter csapvízben mennyi (valamilyen mértégegység szerint, mondjuk 'mg') fogamzásgátló vagy egyéb lópikula van, és az hogy került bele? :D

Eléggé reklám szagú válasz volt.

2011. febr. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is hallottam már különböző hozzá értő emberektől, orvosoktól ezt a hormonos dolgot.
2011. febr. 20. 15:13
 7/13 anonim válasza:

Igaza van a 10:25-ösnek

Le is pontoztam az utána lévő válaszadót mint a huzat.

2011. febr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 nagyontamas ***** válasza:
49%

Hormonok a csapvízben

Budapesten évente mintegy 20 tonna novamidazofen - az Algopyrin és más gyógyszerek hatóanyaga - kerül a természetes vízfolyásokba. Emellett női nemi hormonok és fájdalomcsillapítók maradványai úsznak le a folyón. A jelenleg működő szennyvíztelepi technológiák egyike sem alkalmas a kis koncentrációjú gyógyszermaradványok kiszűrésére.

Az antibiotikumok maradványai befolyásolhatják a baktériumok szaporodását, a gyógyászatban alkalmazott antibiotikumokkal szemben ellenálló baktériumfajok elterjedését idézhetik elő. Bizonyos hormonkészítmények - a fogamzásgátlók lebomlásából származó női nemi hormonok - hatására csökken a hím halak aránya a nőstényekhez képest, s megváltozik a békák szaporodása is. Ha kevesebb az ebihal - egy sor más állat tápláléka - ez megzavarhatja a táplálkozási láncot.

Vagyis, ha a Duna vízét iszod (csápos kutak, parti szűrésű kutak) akkor bizony inkább igyál ásványvizet.

Abból is az alacsonyabb ásványi anyag tartalmút.

Citromosat, meg csak étkezés előtt igyál, vagy mossál fogat utána!

2011. febr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Sajnos bennfentestől hallottam, hogy a szénsavmentes ásványvizekbe meg tartósítószert tesznek. :( Mondjuk én is azt szoktam venni, ha nincs más, mert a szénsavasat nem tudom meginni. Akkor már jobb a szűrt/tisztított víz vagy a Pi-víz. De az anyukám mindig azt mondogatja, ő egész életében csapvizet ivott, és nagyon jól van 70 évesen.

A citromos vízről én is azt olvastam, hogy éhgyomorra jó, de közvetlenül utána nem jó fogat mosni a sav miatt, ilyenkor csak fokozódik az érzékenység, ha rögtön elkezdjük sikálni.

2011. febr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Na igen, csakhogy szüleink és nagyszüleink nem a mai csapvizet itták egész életükben. A csapvizet tisztítják, de az ipari szennyeződés folyamatos nőtt velünk, a tisztítás mértéke és hatékonysága azonban NEM. Ez az oka annak, hogy.


Hogy ma már érdemes befecölni egy százezres tévé helyett vagy mellett egy százezres víztisztítóra. Abban biztos nem lesz hozzáadott tartósítószer.

2011. febr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!