Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Rizses alkoholos ital. Nem a...

Rizses alkoholos ital. Nem a sake. Hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés
Olvastam egy régi újságban a receptjét, csak nem találom. Kellett bele azthiszem cukor, rizs, víz, meg még biztos valami más is, és pár hétig kellett érlelni. Hálás lennék ha segítenétek! Köszönöm! :)

2012. máj. 13. 14:16
 1/5 Phoney ***** válasza:

"Martini házilag" néven keress rá, persze igazából semmi köze semmilyen martinihez.


Egyébként egy szimpla (nem is túl jó) cukorborról van szó, a rizs nem erjed meg benne, csak életben tartja az élesztőt.

2012. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
martini? abba kell mazsola és élesztő és citrom is.
2012. máj. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2012. máj. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Martini házilag... igen, ez az! :) és ez ugye ilyen kis lightos itóka? tehát ahogy mondtad, inkább bor, mint mondjuk pálinka? Köszönöm! :)
2012. máj. 13. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:

igen "házi martini rizsből" így keresd. kolleganőmék panelban évek óta folyamatosan "gyártják"maguknak. 8 db 5 literes befőttes üveg van állandóan forgásban, az érési szakasznak megfeleleően.tényleg rizs, cukor, citrom, mazsola ha jól emlékszem.

kóstoltam is egyszer, szép sárga volt, de nekem erős...

de tényleg legalább 20 éve csinálják és nekik nagyon ízlik.

martini elnevezés azért túlzás, és rizsbornak nevezném esetleg:)

2012. máj. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!