Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért nem lehet csak olyan...

Miért nem lehet csak olyan sörös dobozokat gyártani és forgalmazni ami vissza váltható! És így ösztönözni a fogyasztókat a vissza vitelre? Németországban ez miért tud működni?

Figyelt kérdés
Teljese pazarlás amit Magyarország csinál. Biztos drága az aluminium de ha vissza lehetne váltani és nem 2 Ft/db akkor a fogyasztók is rájönnének, hogy megéri
2012. máj. 15. 23:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden reggel jönnek "guberálósok" a lakótelepre és kiguberálják a sörös, üdítős, energia italos dobozokat. Nagy zsákokba gyűjtik összetaposva és viszik a tesco-ba leadni. A baj ott kezdődik,hogy a parkokban és egyéb helyeken is sok kretén eldobálja, ami nekem nagyon bántja a szemem, ugyanúgy mint a cigis csikk és doboz, sörös és boros és más üvegek, a használt pelenkákról és zsepikről már nem is beszélek....

Az ember az egyik legundorítóbb állat, ha úgy vesszük a saját környezetét piszkítja be! :(

Jah, és legtöbbször a kukától 2-3 méterre látom a szemetet!

2012. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
finnországban is visszaváltható a sörösdoboz.
2012. jún. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
46%

# 5/12 Időpont 05-16 07:43


Németországban 25 cent (kb 75 ft) egy sörösdoboz betétdija, és minden boltban vissza lehet váltani. NEM kell hozzá újabb apparátus, ahogy az üvegeket visszaváltják ott és ugyanolyan módon lehetne ezt is. SÖT ott a müanyag flakonokra is van 25 cent betétdij és azokat is visszaváltják.


Amióta bevezették, azóta gyakorlatilag minden flakont meg dobozt viszavisznek, mert ez azért elég sok pénz.



--- Akkor elég szarul élhetnek a németek, ha ránéznek 25 eurocentre, mert ez csak itt magyarországon számít "nagy" pénznek...

2012. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm azoknak a válaszait akik segítően írtak.

Valóban Németországban működik. Szerintem nálunk is működne ha ezt kormány szinten lenne elrendelve, kidolgozva és bevezetve. Persze megértem azokat akiknek nincs munkájuk, meg a hajléktalanokat, de pont ezért kellene bevezetni ezt mert így csak jobban rákapnak és csak széttúrják a szemeteseket és csak nagyobb gondot okoznak. Értem, hogy ők is meg akarnak élni, de mennyit tudnak így össze keresni naponta?

Az a baj ezzel a pici országgal, hogy a magyarok nem fognak össze. Nem politizálni akarok csak bánt az, hogy másik országban működik itt meg a saját butaságunk és össze NEM fogásunk miatt nem működik semmi.

2012. jún. 3. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!