Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan készítitek otthon a...

Hogyan készítitek otthon a bodzaszörpöt?

Figyelt kérdés
Egy jó szatyornyival szedtem. Még megse mostam. Segítene valaki hogyan kell megcsinálni?

2012. máj. 25. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor ne is mosd meg, mert kimosod belőle a lényeget, vagyis a virágport.

Én 5L-es üvegbe szoktam tenni 25-30 fej virágot.

Számoljunk most 5 L-vel:

Az üvegbe bele öntesz 1 kg cukrot.

Felengeded vízzel kb a 3/4-ig.

Ehhez a mennyiséghez kb. 5 db citrommal számolj. Karikázd fel a citromokat, és kezd el bele rakosgatni a virágokkal együtt.

Kell bele még kb. 50 g citromsav, és valamilyen tartósító. Bár én valamelyik évben kihagytam a tartósítót, mert egy nyár alatt el szokott fogyni, addig meg kibírja.

2012. máj. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első voltam. ne ijedj meg, a cukor első ránézésre baromi soknak fog tűnni, bármekkora üvegbe teszed, majdnem félig fel kell tölteni az üveget cukorral, ettől lesz szirupos, vagyis szörp. De előtte keverd el ,hogy feloldódjon, mielőtt bele pakolod a virágot és a citromot, mert különben az alján fog maradni.
2012. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, és előtte felforralod a vizet?
2012. máj. 26. 07:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, dehogy Isten ments. Nem befőzni kell, csak áztatni kb. egy hétig. Kb. egy hét után leszűröd, üvegekbe töltöd. Remélem még nem késtem el. :-) Majd írd meg hogy sikerült.
2012. máj. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!