Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyha beülök egy kocsmába,...

Hogyha beülök egy kocsmába, és egy nagykorú barátom vesz nekem alkoholos italt, akkor azt én ott elfogyaszthatom?

Figyelt kérdés
Tehát ha a kocsmában mint kiskorú legálisan nem nekem kiadott alkoholos italt fogyasztok abból lehet kihágás? 15/F

2012. máj. 30. 18:47
 1/10 Phoney ***** válasza:
96%
A nagykorút megbüntethetik érte, a pultos pedig esetleg nem adja ki, ha egyértelmű a helyzet (pl. ha ketten mentek be és kettőt kér magának).
2012. máj. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
15 évesen kocsmázni akarsz? Szép jövő elé nézel.
2012. máj. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%
A pajtásodat megbüntethetik simán. Mit akarsz te még 15 évesen piálni??
2012. máj. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

az ilyen idióta támadó válaszok miatt fog márcsakazértis elmenni és beülni.


a pultos lehet, hogy kiadja, láttam már kisebbeket is kocsmában piálni. viszont ha razzia van, akkor nagyon megbüntetnek mindkettőtöket.

nem egyszer volt már razzia, mikor kocsmában voltunk. bár mi már elmúltunk 18.

2012. máj. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
A pajtásodat megbüntetik, a kocsmát is valószínűleg.Ha ismétlődik, be is zárják. Mint a velünk szemben lévőt.
2012. máj. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Nálunk szoktak nyolcadikosok is menni a kocsmába, simán kiadják bárkinek a piát, kb. 3-4 hónapja bementünk 2 haverommal(16-17 évesek vagyunk) és simán kiadták, megittunk fejenként 1 liter fröccsöt 2 sört meg egy felest, az egyik haverom kint odahányt a hóba, aztán később a másik is, meg fetrengtek, az egyik belekúrta a felespoharat a hóba, és nem lett belőle semmi gond, persze ha egy népszerű, sok ember által látogatott belvárosi kocsmába mész be, ott nem biztos hogy kiadják, vagy ha igen tényleg lehet razzia.
2012. máj. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
Elég sokan nincsenek képben vagy csak elrettenteni akarják, hogy ne menjen le inni. De most leírom a jogi háttért. Szóval, ha mint eladó el ad neked alkoholt akkor ő megbüntethető, mert mint eladó úgy tilos neked piát átadni, de ha egy haverod megveszi azzal a pultos nem követ el szabálysértést, hisz 18 felettinek minden további nélkül kiadhatja, a haverod meg nem kereskedelmi szempontból adja neked át magyarul semmit nem követ el ha elmúltál 14. Ha 14 alatt lennél akkor követne el a kiskorú veszélyeztetése címén bűncselekményt (vagy szabálysértést, nem tudom pontosan), az meg ha te bemész a boltba és kiadják neked nem vagy büntethető mert nincs olyan törvény, hogy 18 alatt tilos fogyasztani, csak olyan van, hogy 18 alattinak tilos eladni.
2012. jún. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Phoney ***** válasza:
100%
Tehát úgy érted, semmi jogi akadálya annak, hogy akár egy egész kocsma részeg 15 éves gyerekekkel legyen tele, ha van legalább egy felnőtt, aki vállalja (tét nélkül ugye, mert nem szabálytalan), hogy ő vette nekik. Teljesen hihető.
2012. jún. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Miért mondod hogy nem hihető . Szerintem sem követnek el bűncselekményt. Amúgy összezzavarhatják a csapost ha ügyesek.
2012. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Phoney: kérlek írd le, hogy milyen törvénybe ütközik bele. Jogi akadálya nincs, erkölcsi meg...
2012. jún. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!