Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi baja lehet annak, aki napi...

Mi baja lehet annak, aki napi rendszerességgel iszik kannás bort? (Koccintós)

Figyelt kérdés
A baráti társaságom rendszeresen fogyasztja ezt az italt (én nem!), heti 4-5 alkalommal. És kábé, akik ezt isszák, azok közül van, hogy két ember megiszik egy ilyen palackkal egy este. (Jó, olyan is van, akik kevesebbet). A kérdésem arra vonatkozna, hogy féltem a barátaimat, és szeretném tudni, lehet-e szervi bajuk ettől a borfajtától? Ha igen, mi?

2012. jún. 19. 14:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Sztem elsősorban a májukat károsítja. Nem a borral van baj önmagában, hanem azzal, h kannás, ami általában tablettás, tehát szőlőt nemigen látott, mesterséges sz.r. Ha már isznak akkor adjanak ki 5-600 Ft-ot egy viszonylag jobb borra...
2012. jún. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez a durva benne, hogy ez a nyavalya is 5-600forint!! Mondjuk ennyiért 2litert adnak, nem 0,75öt, az igaz. Ráadásul én greenpeace-s is vagyok, és utálom a műanyag palackokat, de ezt sem értik meg. :(
2012. jún. 19. 14:52
 3/14 Phoney ***** válasza:
100%

Kb. ugyanannyi baja lesz, mintha más alkoholból ivott volna meg arányaiban annyit. Nem kell napi két liter bort inni, aztán nem lesz az ember májbeteg.


Napi 2 liter koccintós már közelíti azt maximális alkoholmennyiséget, amit az átlagember rendszeresen képes elfogyasztani. Tegyen elém valaki egy májbeteget, akit napi 2 pohár tett tönkre.


Aki szerint a Koccintós nem látott szőlőt, az meg adja elő az elméletét a fogyasztóvédelemnél, ugyanis mesterséges „bort” forgalmazni illegális.

2012. jún. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
utolsóval teljes mértékben egyet értek, a tököm tele van már ezzel a "tablettás" borozással. nézzen utána a sok buta ember, mielőtt hülyeséget ír! méghogy nem látott szőlőt..nem állok a koccintós stb oldalán, de az is bor, szőlőből van, csak asztali bor, nem tájbor, minőségi bor stb.
2012. jún. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezzel kicsit megnyugtattatok.
2012. jún. 20. 08:21
 6/14 anonim ***** válasza:
De attól még hogy látott szőlőt, még mindig egészségtelenebb, mint egy minőségi bor, napi 2 liter meg pláne, úgyhogy a barátaidnak meg kéne gondolniuk, hogy mennyit isznak abból a sz*rból. Egy ilyen a tescoban most kb. 450-500Ft abból inkább vennék az épp akciós sörből 3-at, és az még viszonylag finom is, és nincs benne annyi alkohol.
2012. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
36%

elmondom nektek az örök kérdést !


miből készül egy ilyen bor!



víz, szalma, műtrágya, színezék és egy kis adalék ! E E E,...


gyengébbek kedvéért: E (E megjelölés, nem más mint mesterséges kémiai úton előállított hozzáadod íz illetve színfokozók, és tartósítók, és a ki nem maradhatatlan állagjavítók !) olvasd csak el rajta a (kupakon) vagy a palackon minőségét megőrzi... kb... előállítástól számító fél évig.


egy igazi bór szinte örök nem fél év,..


szerinted ez bór ?


VAGY AZ "európai közösség különböző országaiból származó borok háziasítása" ? (idéztem a flakonon található címkéről) palackozta H6224-tabdi... ne mááár


nagyon durva pia igazi csöves bór totál szét bas.sza az ember agyát


ne csináld... poén kedvéért elmegy egyszer, egyszer, de napi szintem nagyon durva.


én is sokszor ittam ilyet (haverok, buli ) de inkább hanyagold...

2012. júl. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Phoney ***** válasza:
100%

A BÓRNAK tényleg nincs lejárati ideje, de tudod itt a borról volt szó:D


Amúgy tényleg fergeteges sokat tudsz a borokról, ha szerinted az igazi bor örökké tart műanyag flakonba töltve... ennyit erről.

2012. júl. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Kedves 7-es! Nem szeretem, ha egy buta ember okosnak hiszi magát!
2012. júl. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
0%

igyátok csak a tetves kannás borotokat...


kis buzeráns ge.cik !

2012. júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!