Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ti elítélnétek egy 14 éves...

Ti elítélnétek egy 14 éves lányt, ha inna mindenféle italt? Persze nem berúgásig. és ha elítélnétek, ezt hogy mondanátok el neki?

Figyelt kérdés

2012. jún. 21. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Elég érthetően elmondanám neki, miután van lányom. De, miután teljesen normális családban nőtt fel, még csak a halvány lehetősége sem merült fel, hogy pl. 14 éves korában mindenfélét ivott volna. 16 éves korában sem ivott mindenfélét, csak esetleg egy családi eseményen valami félpohárral. Szóval, ismétlem, elmondanám neki, és nem engedném.
2012. jún. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elítéléshez öreg vagyok, de elég távol áll az értékrendemtől, az biztos.

Az is biztos, hogy ezeket a dolgokat előbb utóbb úgyis meg fogja tapasztalni, és az se jobb, ha 20 évesen csöppenne bele egy olyan szituba, hogy összehányja magát 2 viszkikólától, mert nem ismeri magát, és a korlátait.

14 évesen szerintem túl fiatal ehhez , de az életkor mellett legalább annyira fontos a mértékletesség is!

Egy ilyen fiatal lánynak szerintem még a spiccesség is ciki, és nagyon könnyen elveszítheti a női méltóságát, amit lehet, hogy később bánni fog.

2012. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
92%
alapvetően a szüleibe kéne belerúgni. 20 évesen meg nyugodtan hányja csak össze magát, nincs azzal semmi baj, ha nem rendszeres, úgy legalább pontosan megtudja a korlátait
2012. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Abnormálisnak tartom, hogy fiatalon már pusztítják az agysejtjeiket, hiszen ahhoz nem is kell berúgni, pár korty is elég. Azért ítélem el, mert milyen már, hogy ital nélkül nem tudja valaki jól érezni, elengedni magát? Ez fogyatékosság szerintem.
2012. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen.

Nem kellene ilyen fiatalon sejtmérget innia.

Még ki sem fejlődtek rendesen a szervei, máris tönkreb*szná őket?

2012. jún. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
A lányt magát nem ítélném el, de azt a gondolkodást, amit képvisel azt igen. Elmondanám neki, hogy egészségügyileg igen káros ilyet tenni, ráadásul erkölcsileg sem szép, ha egy ember, főleg egy lány iszik. Ezután pedig hagynám gondolkodni.
2012. jún. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az a mértéktől függ. 14 évesen én is belekortyolgattam egy pohár borba, ugyanígy a sörrel, vagy likőrökkel. Nem nagy mennyiségekre kell gondolni, csak kóstolgattam. Persze nem rendszeresen, havonta max. 2-3 alkalommal. Ennyitől még nem ítélném el.
2012. jún. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
17 vagyok, és büszkén felvállalom hogy NEM iszom. se keveset se sokat, egyáltalán semmit. nagyon még nem is ittam. még konyakmeggyet sem eszem. elítélem azokat akik 13-14 évesen már isznak, és 17 éves korukra oda jutnak, hogy hétvégenként a bulik alkalmával full részegre lerészegedik. én is járok bulizni, de alkohol nélkül is remekül érzem magam. (ráadásul ha jól tudom 18 éves korig az alkoholtartalmú italok fogyasztása tilos :D ) persze 1-2 korty néha néha nem árt, én vagyok csak ilyen antialkoholista, de a sok ilyen korban még nagyon veszélyes.
2012. jún. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat... itt nem valami alkoholistára gondolok, csak néha iszik citromos sört meg belekóstol a szülei italába.
2012. jún. 22. 09:08
 10/13 A kérdező kommentje:
Jaj, és mit jelent spiccesség?
2012. jún. 22. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!