Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hány fok felett ég az alkohol?

Hány fok felett ég az alkohol?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy 45 fok felett. De volt már, hogy próbáltunk begyújtani szeszt, de az nem égett. Nemtudom már mennyi fok volt, de több mint 50
2012. jún. 30. 14:05
 1/3 Phoney ***** válasza:
100%

A szesztartalomtól és a hőmérséklettől együtt függ.


[link]


Itt a legalsó táblázat mutatja, hogy hány %-os alkohol milyen hőmérsékleten fagy meg, illetve gyújtható meg (flash point). A zárójeles érték a celsius.


Átitatott kockacukorral viszont sokkal hidegebben is meggyújtható, pl. én a langyos 36%-os brandyt is simán begyújtom vele, mikor café royale-t csinálok.

2012. jún. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
Az első téved! A flash point a lobbanáspont az nem a gyulladáspont! A lobbanáspont az a legalacsonyabb hőmérséklet amelyen az anyagnak éghető gőze keletkezik, egy lobbanásnyi!A gyulladáspont az a legalacsonyabb hőmérséklet amalyen az anyagnak annyi éghető gőze keletkezik aminél az égés önfenntartó lesz!Az etilalkoholnak a lobbanáspontja 13 Celsius fok!A gyulladáspontja magasabb!
2012. jún. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A lobbanáspont az a legalacsonyabb hőmérséklet, amelyen egy illékony folyadék gőze a levegővel meggyújtható elegyet hoz létre. A lobbanáspont méréséhez gyújtóforrás szükséges. A lobbanásponton a gyújtóforrás eltávolításával a folyadék gőzének égése leállhat.


Valamivel magasabb hőmérséklet a gyulladáspont, amelyen a gőzt meggyújtva az a gyújtóforrás eltávolítása után is folyamatosan ég.

2012. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!