Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hogyan kell pálinkát főzni?

Hogyan kell pálinkát főzni?

Figyelt kérdés
lehet e többfélre gyümölcsöt egy tálban érlelni? ha nem egyszerre érnek be a gyümölcsök utólag is hozzá lehet adni a cefréhez?hogyan kell a cefrét kifőzni?meg mire figyeljek oda? (rézeleje stb)
2009. júl. 10. 13:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem nagyon lehet így leírni. Amúgy az otthoni pálinkafőzés tudomáson szerint tilos.
2009. júl. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el a legközelebbi szeszfőzdébe és főzesd ki. Speckó felszerelés kell hozzá. Otthon balesetveszélyes és melleseg tilos pálinkát főzni.
2009. júl. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
tudom.de hogyis mondjam...nem fog senkit se zavarni :)pár barackfáról kapodosom le a javát és majd abból.amúgy nagyjából értem a folyamatot de szeretném letisztázni :)
2009. júl. 10. 13:59
 4/19 A kérdező kommentje:
nincs annyi h elvigyem a pálinkafőzdébe. gondolom nem 10 liter cefrével dolgoznak
2009. júl. 10. 14:00
 5/19 anonim ***** válasza:
38%
Ez illegális, bűncselekmény. Te meg segítséget kérsz hozzá a neten?
2009. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
bocsi. bűnűzővé váltam.szegény megboldogult nagyapám is bűnűző volt?! nah mind1 én főzök magamnak(!) itthonra(!) ha nem kíván senki segíteni megoldom valahogy...
2009. júl. 10. 14:50
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egyrészt illegális az otthoni pálinkafőzés. Másodsorban speckó cucc kell hozzá, harmadszor a 10 l cefréből nem lesz neked semmi, nem, hogy pálinkád. Sokadszor: literjét 1-2 ezer forintért főzik ki, nem érdemes vacakolni vele ilyen kis mennyiségnél.

Egyébként a legtöbb pálinkagyártó honlapján részletesen le van írva, hogyan csinálják.

2009. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%
A zúgfőzdéknek drukkolok,nem az államnak aki a pálinka adójából él.Nyugodtan főzd ki a pálinkát otthon.Ja,és ha ezt tanácsolom interneten,az még nem bűn,és mellesleg nem érdekli a rendőrséget sem.Netes keresőkben biztosan találsz leírást pálinkafőzéshez.Elég hosszú lenne leírni ide,hogy hogyan kell..
2009. júl. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Az állam tartja fenn az egészségügyet, az iskolákat, a hivatalokat, az utakat, a bíróságokat, és többek között azért van olyan kevés pénze, mert a dolgozók kétharmada eltitkolja a jövedelmét és nem fizet utána adót. De azt meg elvárja, hogy a gyereke a legjobb iskolába járjon, a legjobb orsovi ellátást kapja, ne kelljen sorba állni a hivatalokban, ne legyen kátyús az út, a gyereke megkapja a kollégiumi elhelyezést, ne kelljen két tárgyalás között fél évet várni( mert nincs több bíró és kicsi a kapacitás), és mindezt INGYEN! Csak azt tudnám, hogy mire fel, amikor nem járul hozzá semmivel, csak azon élősködik, amit más, rendes adófizető állampolgárok befizetnek. A közalkalmazott egy fillért sem tud eltitkolni a jövedelméből, viszont Dunát lehetne rekeszteni a minimálbérből "tengődő" ügyvédekkel és cégvezetőkkel.


Úgyhogy ha van képe valakinek kikerülni az adófizetést, arra nem tudok mást mondani, mint hogy élősködő, aki az én nyakamon él, az én befizetett adóim hasznát élvezi.


A zugfőző meg, ha felrobban a konyhája, megint ki pénzén fogják kikezelni, aztán rokkantnyugdíjat fizetni neki? Hát nem az adóelkerülő pénzén, az biztos.

2009. júl. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Te nem vagy épxD hogy lehet ilyen kérdést neten feltenni?!
2009. júl. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!