Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A 40% alkoholtartalmú vodka...

A 40% alkoholtartalmú vodka mennyire erős? Még sohasem ittam Vodkát, és félek hogy 'baleset' történne. Milyen íze van?

Figyelt kérdés

2012. júl. 11. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs jó íze szerintem,és a 40%-os vodka nagyon erős.abból két kis pohár is nagyobb balesetet okoz,főleg,ha nem vagy hozzászokva.
2012. júl. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

idd valamivel keverve, pl narancslé, citromlé(rostos), eperlé... meg egyszer én karamelles tejjel ittam és nem rossz úgy se.

így magában beütne, biztosan

2012. júl. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Pont olyan erős, mint bármelyik 40%-os. :)

Az annyira nem erős, ilyen rövid italok közt kb átlagos. 36-42 között van a legtöbb, de pl sima magyar pálinkából is csinálnak 60%-osat is.

Az íze a többször finomítottaknak nem túl karakteres, sőt kimondottan visszafogott. Inkább csak a jellegzetes alkohol íze van. Ilyen szempontból a vodka a legtisztább, legsemlegesebb ízű ital.

Csinálhatod úgy is, hogy kérsz vodkát, meg kísérőnek narancslevet.

Megkóstolod a vodkát, és ha nem ízlik, akkor beleöntöd a narancslébe.

A baleset kivédésére (ha ez durva berúgást jelent) azt tanácsolom, igyál lassan, várd meg a hatást, ne hirtelen sokat, mert ha egyszerre beadja a titkot, akkor beájulsz. :D

2012. júl. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
91%
vodka-sprite -tól biztos nem ér baleset ;)
2012. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A jó vodka majdnem olyan mint a víz: színtelen, íztelen, erős illatú (a víz ugye még szagtalan). Van egy ilyen mondás is: "Tiszta mint a vodka." Jó vodkázást! Spriteal.
2012. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!