Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A vodkákat hogyan szűrik...

A vodkákat hogyan szűrik íztelenre, lehet otthon javítani a minőségét?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy a Royal vagy a Kalinka vodkának is pl van egy olyan mellékíze amit nem bír befogadni a gyomrom.

Vannak ezek a víztisztító berendezések, ezek vajon elvehetik azt a mellékízt? (aktívszén stb)


2012. júl. 21. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:

alkoholban oldott anyagok adják az ízt (royalnak nincs mellékíze szerintem, de ha nem bírod ne igyál ilyet)


+ víztisztító nem alkohol tisztításra való, mondjuk vizet se tisztít a legtöbb...

2012. júl. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki az absolut vodkát, az az egyik legtisztább.(bár személyes tapasztalatom szerint a szamovár kalinka a legjobb, legalábbis az én szervezetemnek)

A mellékíz szerintem nem ettől függ, hanem attól, hogy miből készül: van ami krumpliból, van ami rizsből.

2012. júl. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: Még azt is kipróbálhatod, hogy mentalevelet teszel bele.

Szerintem az elvenné az ízét.

2012. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Néha kóstolj meg márkásabb vodkákat is.
2012. júl. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, már kóstoltam márkás vodkát, aminek pont enyhén mentolos ízesítése volt és valami isteni volt, nagyon könnyen csúszott. :) A mentalevelet ki fogom próbálni, hogy kell pontosan? És meddig hagyod benne a leveleket?


A víztisztítóra azért gondoltam mivel egy prémium orosz vodka azzal hirdette magát hogy 2 napig aktívszénnel kezelik, meg valami nemtudom hányszor lefőzik, de az nyilván nem megy otthoni körülmények között. :) Bár lehet a végterméken már nem oszt, nem szoroz semmilyen kezelés, valami köztes állapotban kezelik még a lepárlás előtt.

2012. júl. 21. 18:28
 6/9 Phoney ***** válasza:

A sokszoros lepárlás és az aktívszenes (vagy egyéb speciális) szűrés a vodka ízetlenítési módszere.


Házi módszerekkel kb. képtelenség tovább ízetleníteni a vodkát, ezt felejtsd el. Lehet, hogy kicsit spórolósak a szűréssel a royal/kalinka esetében, de még így is messze felülmúlják a házi lehetőségeket.


Ha nem akarsz semmi mellékízt, akkor ne európai márkákat vegyél (Finlandia, Absolut), hanem oroszt (pl. Russian Standard). Persze európaiból is van nagyon lágy, de az tizes körül kezdődik.

2012. júl. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi Phoney!

RS nem az az árkategória amit hétvégi bulikra megengedhet magának az ember, de ki fogom próbálni!

2012. júl. 23. 01:17
 8/9 Phoney ***** válasza:
Most ez hülyén fog hangzani, de vegyél tesco gazdaságost. Szerintem a (szintén nagyon olcsó) Siberia gyártójától rendelnek, ami egy nem kifejezetten lágy, de NAGYON ízetlen vodka. Régen répamelaszos undormány volt a TV vodka, tudom, most nem az. 1200 Ft a fél liter, egy próbát megér.
2012. júl. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet! Tescos italt nem vettem azóta mióta láttam hogy ioncserélt víz van benne, de majd körbenézek + a környéken van 1 ital kisker ahol elég sok féle vodkát árulnak, lehet lesz ez a Siberia is.
2012. júl. 24. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!