Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mit tegyek? Tanácsokat létszíves!

Mit tegyek? Tanácsokat létszíves!

Figyelt kérdés
Van egy lány barátom aki egykor az egyik legjobb barátommal járt(1,4 év) és nagyon szinte már betegesen beleszeretett a fiúba. A fiú dobta 1,5 hónapja, én segítettem neki "lábra állni" aminek az lett a vége 1 hónapig együtt voltunk de végül abbahagytuk mert azt mondta nem szerelmes belém és nem akar kihasználni se mert annál többet érek neki. Én ezt (igaz nagy nehezen mert én útközbe beleszerettem) elfogadtam és megbeszéltük h legjobb barátok maradunk. Viszont ő most azzal az indokkal h amit a fiú hagyott maga után űr nem tudja betölteni elkezdett inni...ő állítja h soha nem rúg be épp csak becsiccsent, de másoktól hallom h ez nem egészen így van...és nem tudom mit tegyek,legszívesebben rábeszélném h a pia nem megoldás ilyen problémákra,de ha eddig szóba hoztam csak annyit mondott h " csak a nyáron csinálja és csak azért mert ez most kell és ha többször mondom akkor már csakazértis csinálni fogja mert tini és lázad" és nem tudom...mert néha tényleg jó egy kicsit inni,és ha ez neki öröm akkor nem akarom megfosztani tőle...de azt se akarom h innentől ha valami baj éri vagy ha csak boldog akar újra lenni egyből a piához nyúljon...szerintetek mit csináljak? hagyjam h igyon(elégé sűrűn).vagy próbáljam meg észhez téríteni?

2012. júl. 26. 23:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is, rossz kategória.

Ezen kívül ez nem ilyen egyszerű. Az örökölt genetikán múlik a személyisége, és a megélt élettapasztalata (nevelése) után kialakult értékrendje szerint cselekszik.

Mindkettő nagyságrendekkel erősebb dolog annál, mint hogy erről csak úgy le tudnád beszélni.

Ha van elég esze, akkor majd ha alaposan pofon vágja az élet, akkor megváltozhat az értékrendje, és saját döntéséből leteszi a piát.

Más kedvéért nem fogja, csak ha belátja, és szabad akaratából elhatározza, hogy ezt kell tennie.

Sőt, ha nagyon nyomulósra veszed a figurát, el is taszíthat maga mellől, hiszen nem érted meg a gondjait, és mindig ellenkezel vele. Szóval ez általában nem egyszerű történet.


Az egyetlen használható dolog, amit mondani tudok, hogy kínálj a pia helyett más alternatívát. Hogy mit, azt neked kell kideríteni. Mi érdekli, mi köti le a figyelmét, mi terheli le, tereli el a gondolatait.

Illetve állíts negatív példát, mutass neki néhány alkesz lúzert, akik valamikor szintén így kezdték.

2012. júl. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!