Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Főleg 21 év felettiek! Titeket...

Főleg 21 év felettiek! Titeket nem idegesít a folytonos személyi kéregetés ha alkoholt, cigit vesztek?

Figyelt kérdés
Engem már nagyon, egyrészt nem hiszem hogy 17 évesnek tűnök. Másrészt pedig általában lekezelő, sőt volt hogy felháborodott hangnemben kérik el, mintha teljesen biztosak lennének benne hogy még 18 se múltam el, és mit képzelek én magamról.
2012. aug. 3. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Nem idegesít. Elkérik, megmutatom. A pénztárosnak ez kötelessége, megmutatni a személyi pedig két másodperc. Különben valahol olyan szabályozás van, hogy ha 21 alattinak tűnsz, akkor már el kell kérni biztos ami biztos alapon.
2012. aug. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nem a saját szórakoztatására kéri igazolványt.... Boltban dolgozom, és én is szoktam kérni attól, akinek olyan kis fiatal arca van, de van akinél csak viccesen megkérdezem melyik évben született..Na ha elkezd számolgatni, akkor bukó van neki:)

Mellesleg ha egy ellenőrzés lenne, és kiszolgálnám a fiatalkorút kirúgnának. Szóval muszáj figyelnünk... Tetszik vagy sem, ez van.

2012. aug. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

A párom 22 éves, és ő azt mondta, hogy mikor egyszer elkérték tőle, megkérdezte: miért, nem nézek ki 18-nál többnek? (van szakálla is)

Erre ezt válaszolták: nem te nem nézel ki 22-nek, hanem sok 15-16 éves néz ki nagykorúnak! :D

2012. aug. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
23 éves vagyok. Addig jó, amíg elkérik :) Mondjuk van egy-két nagyon bunkó - pl. volt, hogy fesztiválon kiröhögtek a pultnál (laza 20 perc sorban állás után) és ott hagytak... Mondván mit akarok én ott, olyan fiatalon, ahelyett, hogy elkérték volna a személyimet. Meg úgy is jártam már, hogy nem vittem el otthon a boltba, mondva minek, de nem akarták kiadni a sört, de szerencsémre az osztálytársamat nemrég vették fel oda, és igazolta, hogy én tényleg elmúltam 18 éves... :) De azért általában örülök neki. Akkor van gond, ha valaki nem kéri el a személyimet, csak elhajt a fenébe (a boltban én voltam a marha, mindig nálam kellene lennie a személyinek).
2012. aug. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
én 17 vagyok de sehol nem kérnek tőlem személyit
2012. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

5.

Majd fogják :D Tőlem is akkor kezdték el kérni, mikor már 18 elmúltam, előtte soha.

2012. aug. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Tőlem anno 14 évesen sem kértek,pedig kölyökképű vagyok és nem is túl magas.De hát ez Szombathely mondjuk.Most meg már ismernek ott ahol venni szoktam,tehát nem probléma.
2012. aug. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

tőlem addig kérték még be nem töltöttem a 18-at, előtte minden hol, általában úgy mentünk hogy pl. ketten, ránézésre testvérek vagyunk, de idősebb nálam évvel, szinte mindig kérték.

két hete tescoba jelentős vásárlás(3 karton sör, és vagy 5 üveg rövid) nem kérték, mostanába beugrok a spárba 2 kőbányaiért, sose kérték, de bezzeg a supershop, meg a clubcard kártyát mindig.

szó mi szó amióta elmultam 18 nem tudtam még megmutatni hogy 18 vagyok bibibí kiszolgálhattok.

amúgy általában frissen borotválva vagyok, vagy borosta, de nem nézek ki annyinak hogy ne kérnék

2012. aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tőlem talán egyszer kérték el. 24 éves vagyok és lány.

Minden ember aki először találkozik velem azt kérdezi, hogy hány éves vagyok. Amikor mondom nekik, hogy 24 akkor ők azt mondják, hogy nem nézek ki annyinak meg, hogy fiatalabbnak nézek ki, stb.

Volt, hogy megkérdeztem, hogy hánynak nézek ki és mondták, hogy olyan 14-16-évesnek.

Amikor moziba megyek és kérek egy jegyet, akkor is az eladó kérdezi, hogy van diákod? Mondom neki, hogy nincs.

Meg amúgy is ha lenne akkor diák jegyet kérnék.

2007-ben végeztem az iskolával.

Szóval már jó ideje nem vagyok sulis. :)

Engem nem zavar ha elkérik.

Ez a dolguk.

2012. aug. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amíg 18 alatt voltam, addig nem kérték el (azt hiszem akkor még nem is volt tilos kiadni fiatalkorúaknak), most, hogy már közelebb vagyok a harminchoz, mint a húszhoz, szinte havonta megesik :) Nem bánom:) Viszont nemrég volt egy vicces szituáció, szokott helyen vásároltam cigit, de új eladó volt, valahonnan ismerősnek tűnt, rájöttem, hogy középiskolában, felette jártam két évvel és egy kis koleszban laktunk, ismertük egymást :D erre nem elkérte :D

na akkor nagyot nevettem és utána le esett neki is, hogy honnan is ismer :D

2012. aug. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!