Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Végén járó kismamák, titeket...

Végén járó kismamák, titeket nem akaszt ki a folytonos orvoshoz-védőnőhöz-NSTre járkálás?

Figyelt kérdés

5 hétköznapból 3 elmegy a heti 2 NST-re, plusz 1x a védőnőhöz. 2 éves kisfiammal nem mehetek, ha történetesen messzebb laknának a szüleim (így is 60 km), nem tudom hogy oldanám meg. Ez normális?

Az első babát külföldön szültem, heti 1x kellett orvoshoz menni még a 40. hétben is. Akkor itt miért kell folyton???


2012. júl. 25. 10:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mert itt picit színvonalasabb a terhesgondozás. :)


Egyébként engem is idegesített, de utána a 39. héten egy ilyen szaladgálós-NST-s nap mentette meg a babám életét. Azóta nem idegesí.

2012. júl. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én hetente járok NST-re és dokihoz, 2 hetente SZTK-ba, igaz, védőnőnél már egy hónapja nem voltam, jövőhét hétfőn megyek szerintem utoljára hozzá, de egyáltalán nem idegesít, sőt! Örülök hogy történik valami, hogy figyelik a babámat rendesen, tudom hogy minden rendben van. Igaz, nekem első baba, és a kórház sincs messze tőlünk.
2012. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy a terhesgondozás "színvonalasabb", de az egészségügy még mindig nem.
2012. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Itt tényleg gyakrabban kell vizsgálatra menni. Sokat kérdeznek, hogy jól vagy-e, stb.

Eleinte engem is idegesített.

Jó, biztos színvonalasabb itt az eü, de vitatkoznék a dologgal:

- a védőnő tényleg hasznos, kedves

- de a vizsgálatokon sokat kellett várnom, mire sorra kerülök. Délelőtt 10 körül érkeztem és 14-re kerültem sorra a belgyógyászatnál. Még jó, hogy volt nálam kaja.

Vannak kellemetlenségek :S

2012. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
Feleslegesen fárasszák a kismamát. Külföldön sokkal színvonalasabb a terhességgondozás,mint nálunk. Ha nincs gond a terhességgel, akkor nincs szükség az állandó vizsgálatra.
2012. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
11:05-ösnek igaza van :)
2012. júl. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. A férjem orvos, én pszichológus. Jártunk külföldön, neki szakmai szemmel is volt alkalom felmérni a nyugat-eu-i. terhesgondozás színvonalát.


Infrastrukturálisan természetesen a hazai az elmaradottabb (bár elég lepra helyek vannak itt-ott a naaagy külföldön is), de szakmailag sokkal, de sokkal veri a hazai szülészeti protokoll a kintieket (Svédo., Anglia, Fro., No.). Kint spórolnak, náluk a kiindulópont az egészséges terhesség, nálunk az, hogy kerülni kell a patológiát. Más filozófia, ennyi. Más lapra tartozik az is, hogy az itthon finanszírozási káosz nem engedhetne meg magának ennyi vizsgálatot, de eü. szempontból ez a kívánatos.


A saját történetem: hála Istennek, hogy ennyit kellett járni, a kinti "minek nyaggatni egy problémamentes terhességet" filozófia mellett a lányommal nem tudom mi lett volna. Tökéletes, problémamentes terhesség után, tankönyvi ultrahang, NST és flowmetria eredményekkel a kezemben az esedékes vizsgálaton (2 nappal egy tökéletes kontrollt követően) a lányom szívhangja 40 és 200 között ingadozott, aritmiás volt, extrasytolékkal, bradycardiával. Azonnal megcsászároztak, 4x volt a nyakán a zsinór szorosan.


Rutin vizsgálaton derült ki. Hálás vagyok azért, hogy nyaggattak.

2012. júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a színvonalban van a különbség.. Nem érzem cseppet se, hogy jobb ellátást kapnék vagy több figyelmet, csak azt érzem folyton mászkálni kell és várakozni mindenhol...

Kíváncsi lennék tényleg olyan kismamáknak mi a véleményük, akiknek szintén kisgyerekük van. Hogy oldjátok meg?

Férjem nem vehetne ki ennyi szabadságot. Szüleink még dolgoznak. Ha anyu történetesen nem óvónő, és nincs épp nyári szünet, nem tudom, hogy oldanám meg. Falun lakunk, szerintem itt még babysitter se jöhet szóba (ugyan még nem próbáltam keresni...)....

2012. júl. 25. 11:19
 9/19 anonim ***** válasza:
Akkor fordítsuk meg a kérdést! Tegyük fel, hogy heti egyszer mész és a hét nap alatt gond van. Akkor mit választanál? Menni minden nap, vagy tojjuk le, és csak nem lesz gond? Nem azért hívnak be százszor, mert annyira szeretnek téged ugráltatni, fárasztani és elhiheted, hogy a hátuk közepére sem hiányzol, főleg ezzel a gondolkodással és hozzáállással. DE ha baja esik a babádnak, nekiktámadsz majd! Ezért megtesznek érte mindent, hogy NE LEGYEN BAJOTOK! Uram bocsáss, hogy nem mennek neked házhoz! Talán észbe kéne kapni és rájönni, hogy nem szivatnak , hanem segíteni akarnak neked! Amúgy meg el lehet magaddal vinni a két évesed is, nem mindenkinek áll otthon segítő gárda a háta mögött!
2012. júl. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az ennyire nyugati egészségügyet nem ismerem, mi Csehországban voltunk.

De ott eljártam egy dokihoz (nem SZTK, ahol váltakoznak, de nem is magánrendelés, mert mindent a biztosító állt), akinél a nővérke intézte az összes vérvételt, pisikontrollt, vérnyomást, súlymérést, beutalót, a doki meg megvizsgált, ultrahangot csinált rögtön a rendelőben és kész. Nem kellett külön rohangászni laborba, védőnőhöz, háziorvoshoz, nőgyógyászhoz...

A 36. héttől meg átutalt a kórházba, ahol ugyanúgy egy látogatás alkalmából megnézték a vérnyomást, pisit, súlyt, csináltak NST-t, utána megvizsgált orvos, és ultrahang is volt a rendelőben, ha szükség lett volna rá. És kész. Nem 100 külön helyen várakozni.

Az már csak hab a tortán, hogy mindezt mindenhol időpontra, és teljesen ingyen...

Most légyszíves viszont ne jöjjön senki azzal, hogy akkor miért jöttünk vissza. Csak azért morgok, mert tényleg elegem kezd lenni, hogy több mint fél hetemet várótermekben töltöm 38 hetesen. Remélem mielőbb kibújik a kis Prücsök... Aztán már csak a háziorvoshoz és a védőnőhöz mászkálhatunk unos-untalan...

2012. júl. 25. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!