Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mondanátok néhány jó minőségű,...

Mondanátok néhány jó minőségű, finom magyar sör és vörösbor márkát?

Figyelt kérdés
Egy német ismerősömnek szeretnék egy-egy üveggel szerezni, hogy kóstoljon egy kis magyar különlegességet. Köszi a válaszokat!
2012. aug. 10. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hűűűűha! Német embernek sört ajánlani...nem egyszerű.

Tavaly voltak vendégeim Münchenből, olyan jó szeszelős társaság. Ők csak zöld Drehert ittak egy kivétellel - az meg nem itta volna a magyar sört. Van a Kőbányai Sörgyárnak díszdobozos Dreher kollekciója, azt javaslom.


A bor az könnyebb dolog. A Varga pincészet oportója nagyon finom és megfizethető, de a jó döntés az egri Bikavér. (Pl Vincze pincészet) Mindkettő kapható a nagy supermarketekben.

2012. aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A minőségi piák nem olcsók, arra készülj! :)

Egy németnek én se nagyon tudok jó magyar sört ajánlani.

Vörösborból déli borvidéket választanék, villányi pincészeteket, esetleg egri bikavért.

Villányiak közül bátran tudom ajánlani pl a Wunderlich pincészet 2007-es Cassiopeia Cabernet Sauvignon-ját,

vagy a Sauska pincészet 5-ös számú (prím számokkal jelölik őket, egyébként szintén 2007-es, -jó évjárat volt)

cuve borát. Esetleg a 2008-as 7-es cuve-t.

2012. aug. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

...mondjuk lehet hogy félreértettem, ezek inkább csúcskategóriásak, mint sima jó minőségűek.

Viszont az említett pincészetek jó borokat csinálnak, érdemes szétnézni a honlapjukon, jellemzés is van írva hozzájuk, így könnyebben dönthetsz.

Remélem, segítettem.

2012. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen azt mondta, hogy valami különlegeset szeretne. Majd utánanézek ezeknek amiket írtatok. Köszönöm szépen a válaszokat :-)
2012. aug. 10. 23:49
 5/6 mustafa33 ***** válasza:

Vigyázz a német a vörösborban állítólag az édesebbet szereti. És édes vörösbor ami még ráadásul igazi ???

De azért van olyan, csak keresni kell.

2012. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:

Itt találsz minőségi magyar sört:


[link]

2012. aug. 11. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!