Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyik a legolcsóbb száraz...

Melyik a legolcsóbb száraz vörösbor magyar piacon, ami még egészséges?

Figyelt kérdés

értsd: a többezer éves "1-2 pohár naponta jót tesz szívnek, vérkeringésnek és távol tartja az orvost" bölcsességnek eleget tesz - és valószínűleg nem kannás vagy eleve nincs szavatossági ideje :) MÉGIS OLCSÓ!


?


2010. okt. 13. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a kritériumok nem igazán férnek össze...
2010. okt. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb valódi és egészséges bort termelőtől szerezheted be, akár 600-700 Ft/liter áron. Nyilván meg kell nézni, hogy kitől veszed és milyen bor, mert az ár sem mond el mindent. Viszont egy bizonyos árszint alatt egyszerűen nem lehet jó bort csinálni. A boltban 500-600 Ft alatt meg sem veszek egy 7 dl-es palack bort, mert már eleve az ára is gyanús. Igaz, én ritkán iszom bort, és akkor inkább a minőségi borokat preferálom, főleg a villányi és a soproni borvidékről - már, ha vörösborról van szó természetesen :)


Olcsó bolti borban nem tudok igazán tanácsot adni. A Dankóról, a Koccintósról, meg a Tesco gazdaságos borról viszont inkább lebeszélnélek...

2010. okt. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
pedig vannak jókis kancásborok: csaplárosné, koccintós, bástya, asztali fehér, asztali vörös, SPAR kannás :)
2010. okt. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Főzős Laci ***** válasza:

Én nekem az a véleményem,hogy nem az ár számít;hanem az hogy "minőségi vörösbor " legyen.Tehát ne tájbor,ne asztali bor.Személy szerint a Varga Pincészet borait kitűnőnek tartom az ár-értékarány szerint.Pl.:700 ft a Balatoni Merlot-juk,és ez csúcs bor.De azért ha a legjobbakat akarod,akkor ezek a Villányiak,Egriek.Ha ezektől a nagy borászoktól veszel,és kóstolsz:az maga az élmény!!!

Bock József,Tiffán Ede,Thummerer Lajos vagy a Gere Pncészet.Nem olcsóak,de egy évben 1-et engedj meg,és ne feljtsd a megfelelő hőmérsékletet választani!

2010. okt. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!