Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a legkevésbé torokmaró...

Fritz Roland kérdése:

Melyik a legkevésbé torokmaró whiskey/whisky?

Figyelt kérdés
Eddig Black Velvet-et Jameso-nt Ballentine-s és Red Labal-t ittam. A Jameson volt a legerősebb a legfogyaszthatóbb pedig a Ballentines de megköszönném ha még tudna valaki ajánlani jó félét ami nem az a túl drága de nem is valami tesco gagyi.

2012. aug. 12. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy a Bourbonok nem annyira marnak, viszont kellemetelen utóízük van.

A Scotch-ok ízre szerintem jók, de jobban marnak.(bár szerintem a jó whiskeyhez hozzátartozik, hogy jobban mar)

2012. aug. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
*Red Label mielőtt valaki belekötne.Esetleg valamilyen márkát is tudnál írni alapvetően inkább ír skót vonalon szeretnék találni jó whisket mint Bourbont.
2012. aug. 12. 23:53
 3/12 anonim válasza:

Ha a pezsgőt kérdezted volna, azt mondtam volna, hogy a kölyökpezsgő:)


Viccet félre téve, mindegyik torokmaró.

De szerintem a fehér jim beam a legjobban fogyasztható, mert egyedi íze van a többihez képest. (nekem az összesnek vegyszer íze van) A jimit akár néhány jégkockával is simán meg lehet inni szerintem.

Hogy drága lenne azt nem tudom, mert nem szoktam válogatni ha whiskyzni akarok rögtön ezt veszem, szóval nem tudom a többihez képest mennyi a különbség árban.

2012. aug. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Jack Daniels, Johnnie Walkert érdemes kipróbálni.
2012. aug. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nyilván tudom hogy mindegyik szeszes ital marós ízű de ha már iszok akkor élvezni akarom az izét és ciki vagy nem nekem túl erős volt amit ittam, ettől függetlenül szeretnék inni jó whiskey-t.
2012. aug. 12. 23:59
 6/12 A kérdező kommentje:
Az előzőt a 3. írtam.
2012. aug. 13. 00:00
 7/12 Phoney ***** válasza:
59%

Minél idősebb (adott típuson belül), annál kevésbé mar. Az érlelés elsődleges célja, hogy lágyuljon az ital. Ha a Jameson túlzottan mart, akkor 8 év alatt ne sok jóra számíts, szóval ha nincs pénzed drága whiskyre, akkor történet vége, legfeljebb még a Jack Daniel's-t próbáld ki. De az is megoldás, ha jeget használsz, és nem egyszerre satuzod le a féldecit.


A Jameson aránylag lágynak számít, a Johnnie Red nem annyira kedves a torokkal, a Ballantine's-nak sz*r íze van, az alap Black Velvet pedig (nem annyira szerény) véleményem szerint inkább karamelles vodkára hasonlít, mint whiskyre.

2012. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Phoney ***** válasza:
23:54: kb a fehér Jim Beam mar a legjobban az összes közül.
2012. aug. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A drágábbak közül mit mondanál, természetesen ha megéri akkor rááldozom a pénzt.
2012. aug. 13. 00:07
 10/12 anonim válasza:
Phoney esetleg neked.
2012. aug. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!