Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mikor kezdhetem el a kávézást?

Mikor kezdhetem el a kávézást?

Figyelt kérdés
13 éves fiú vagyok mikor kezdhetem el ?
2012. aug. 14. 13:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért kezdenéd el?

Ha 13 évesen olyan fáradt vagy, hogy kávéznod kell, akkor aludj többet vagy ha eleget alszol, fordulj orvoshoz.

2012. aug. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
amikor akarod. Jobb, mintha energiaitalt innál. Kezdd Ricoréval, az még egészséges is a cikória miatt. Kis cukor és löttynyi tej bele, nagyon finom. De lehet, elsőre nem fog ízleni.
2012. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
KÖszönöm! Még annyit hogy nem fogok a kávétól megállnia növében vagy valami ? ?
2012. aug. 14. 13:44
 4/16 A kérdező kommentje:
megálnni a növésben.
2012. aug. 14. 13:44
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

9. előtt nincs szükséged kávé-ra. Akkor is csak ha egy távoli iskolába mész. Ha egy gyerek túl sok koffeint visz be akkor nagyon idegesítő lesz. Ha nincs szívproblémád felőlem most is ihatsz, de a kávé erősségét szépen emeld csak. De csak felpörögsz és idegesíteni fogsz mindenkit aki nincs olyan szinten mint te. Ha egy olyan napod van, hogy muszáj megtenni ezt meg azt, de hulla vagy igyál. Nem lesz bajod havi 1-2 kávétól, ha mértékkel fogyasztod.

Ha az íze miatt kell, biztos lesz olyan aki leírja az alternatívákat De annyi koffein ami egy rendes! kávéban van biztos nem kell. Érdekelne mondjuk, miért kell neked a kávé? Mert szeretnéd átélni a szüleid reggeli szertartását, vagy mert nem tudsz lemondani az éjszakai virrasztásról, esetleg szereted az ízét? Na és akkor most jöhetnek a megölöd magad kommentek :)

2012. aug. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
nem! semmi köze hozzá
2012. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az ize meg a szaga miatt innám meg a megszokás miatt, de

kapucsínót is ittam már de az meg gyenge egyedül a fekete ízlik a kotyogós főzőből. Majd írj!

2012. aug. 14. 14:15
 8/16 A kérdező kommentje:
és én NAPI 1-2 kávéra gondoltam.
2012. aug. 14. 14:16
 9/16 Phoney ***** válasza:

Igazából azt még soha senki nem mutatta ki, hogy a kávézás (kisebb adagban!) megártana a gyereknek. Ez inkább olyasmi, ami felnőtt dolognak számít, ezért hagyományosan féltik tőle a gyereket.


Nem állsz meg a növekedésben, vagy bármi hasonló. Egy 13 éves 50 kilós gyereknek pl. napi 125 mg koffein ajánlott maximum. Ez valamivel kevesebb, mint egy adag kávéfőzős kávé (145 mg), de presszókávéból vagy instantból (1 csomag vagy 1 kávéskanál) megihatsz napi egyet.

2012. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de szüleimnek hogy mondjam el ? hogy kávézni akarok? (pár napja anyukám nevetve megkérdezte: kell egy kávé ?) de mondom nevetve sztem csak viccből. hogy mondja el nekik vagy mi ?
2012. aug. 14. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!