Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Jim Beam, Jack Daniels's vagy...

Jim Beam, Jack Daniels's vagy a Johnnie Walker a finomabb? És JW-ből Black vagy Red?

Figyelt kérdés
2012. aug. 15. 02:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem az utóbbi 2 és még csak a Red-et próbáltam, de szerintem nagyon jó.
2012. aug. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Phoney ***** válasza:
91%

Hát nézd, ez 2 teljesen különböző whiskytípus összevetése.


A piros JW és a fehér JB kb ugyanaz a színvonal, csak egészen másféle whisky (skót és bourbon).


Ezek fölött áll a Jack Daniel's No. 7., ami légyegében egy agyonraszűrt bourbon (vagyis sokkal lágyabb utóíze van). Vele kb. egy szinten (vagy kicsit lejjebb) mozog a zöld és a sárga Jim Beam, míg a fekete Jim Beam inkább fölötte, a fekete JW-t pedig annál is feljebb tenném. De persze ebbe beleszól az is, hogy az ember a skót vagy amerikai whiskyt szereti jobban.

2012. aug. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szabolcs_'981 ***** válasza:
0%
JAMESON !!!!
2012. aug. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
69%

Az alma, a finomabb, a banán vagy az ananász? Kóstold meg mindet.


Nekem pl. a JW black label.

2012. aug. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ja és skót whiskey-ből próbáljátok ki a 100 Piper's-t. Na az kemény. Olyan száraz, hogy ha megiszod, utána majdnem szomjanhalsz. :)
2012. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam a Jack a nyerő, a Johnnie-t megiszom, viszont jim beam-et nagyon nem szeretem..de ízlések és pofonok
2012. aug. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Bodjo válasza:
66%
Érdekes módon a skót whisky-ket kedvelem, viszont a kedvencem mégis a Jim Beam... pedig bourbon-ből mást nem szeretek és soha nem is vennék...
2012. aug. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Tisztelt kérdező!


Johnnie Walker Blue label ;) igaz, megfizethetetlen, de a stílusa és ízvilága felülmúlja a blackét vagy a goldét, íze nagyon kevésse hasonlít a Redre, egy kesernyésebb, öreg keverék. Üvegje 60ezer körül mozog, kétszer ittam belőle de élmény volt ;)

A chivas Regal Royalja is remek, olcsóbb is, (csak 30-40ezer üvegje) de íze kicsit szokatlan, eltérő az alap Chivasoktól, legalább is szerintem. JD's is egy remek márka, becsülni kell, a Jimet már annyira nem szeretem;)


A fentiek csak vélemények voltak, a további válaszadók vegyék figyelmen kívül;)


- The Blueskin -

2012. aug. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nekem ezek kicsit fűszeresek...

Mindenki általában ezeket a nagy márkákat szereti,nekem viszont a "szar" ballantines jön be kólával... :D

2012. aug. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
62%

Kinek a pap kinek a paplan... személy szerint ki nem állom a scotch-ot. Bourbon sokkal lágyabb ízű, még ennél is kellemesebbek a kanadai Whiskey-k, szerintem az itt felsoroltak mindegyikét lepipálja ízvilágban a Canadian Mist, bár Magyarországon nem kapható sajnos...

Egyébként a házi készítésű pálinkák sokkal különb italok...

2012. aug. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!