Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Mi adja a vörösbor színét?

Mi adja a vörösbor színét?

Figyelt kérdés
Miből nyerik ki?

2012. szept. 19. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha hiszed, ha nem: vörösborszőlőből!

Pl: Kadarka, kékfrankos, Kékoportó, stb.

2012. szept. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és hogy jobb színe legyen, a darálás és a sutulás után (szerintem) a héjával együtt erjesztik!
2012. szept. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2012. szept. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jó, de mitől lessz vörös a bor?
2012. szept. 19. 09:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Önocianin nevű vegyület okozza a színét.
2012. szept. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok. Úgy látszik nem olvastad.

"a vörösnek szánt boroknál napokig, hetekig (rozénál: órákig) hagyják, hogy a héj a mustban ázzon."

2012. szept. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A legtöbb vörösborszőlő fajta bogyójának húsa színtelen, a színanyagok a bogyó héjában találhatók. Zúzás, bogyózás után, préselés előtt egy ideig erjesztik. Ennek során a héjban található színanyagok kioldódnak. Ez adja a vörösbor szinét. A rosé bort is vörösborszőlőből készítik úgy, hogy rövid ideig erjesztik héjon, így nem oldódik ki olyan sok színanyag. SŐT, vörösborszőlőből fehér bort is lehet készíteni! Tavaly láttam először boltokban (ha jól emlékszem, kékfrankosból készült fehérbort). Ilyenkor bogyózás után rögtön préselik, így csak a színtelen bogyóhús leve adja az alapot...
2012. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 19. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!