Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha a bort hígítom vízzel, az...

Ha a bort hígítom vízzel, az alkohol tartalma ugyanúgy megmarad?

Figyelt kérdés

Nem forralt borról van szó,mert azt tudom,hogy hígítani kell,hanem rendes borról.

Tudom a jó bort nem jó vizezni,de a párommal ha néha esténként borozgatnánk,néha olyat hoz,ami nem ízlik,vagy túl édes,vagy félédes,és az íze szörnyű(pedig tudja melyiket szeretem)de ha nem kap mást,mást hoz,és csak hígítva tudom meginni.


2012. okt. 1. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholtartalma marad, csak a víz/alkohol aránya változik meg.
2012. okt. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A víz nem veszi el az alkoholtartalmát.
2012. okt. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Megmarad, de hígul. Tehát ha mondjuk van egy liter bor, és hozzáöntesz 3 dl vizet, akkor - ha ugyanannyi alkoholmennyiséget akarsz fogyasztani, mint hígítás előtt - akkor 1,3-szer annyit kell meginnod belőle. Pl. ha vízezés nélkül eddig fél litertől lettél pityókás, most ugyanahhoz az állapothoz 6,5 dl-t kell meginnod.

Remélem, érthetően írtam le.

2012. okt. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
akkor már miért nem colával? :D
2012. okt. 2. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek, de csak én nem értem, hogy ha valaki valakivel borozgatni akar, akkor egy "szörnyű ízű lével" hogy lehet ezt megvalósítani? A társaság a lényeg, nem a pohár tartalma. Én biztos, hogy nem kényszeríteném magam arra, hogy valami olyat töltsek magamba, ami "szörnyű ízű". Szóval egyáltalán miért KELL olyankor bort innod, ha nem olyat hoz, ami ízlik? :o

Ő borozzon, te pedig igyál ásványvizet, és a probléma megoldva.


Az alkoholkoncentráció változik hígítás hatására. Pl. ha van egy 7 dl-es 10v/v%-os borod, akkor ebben 7 cl "tömény alkohol" van. Ez az érték nem változik, ha hozzátöltesz még 3 dl vizet, vagyis mostmár 10 dl borod lesz, amelyben 7 cl alkohol van, vagyis 7v/v%-os lesz az oldatod.

Ha te a 7 dl-ből megittál 2 dl-t, akkor te 2 cl "tömény alkoholt" vittél magadba.

Ha a hígabból iszol meg 2 dl-t, akkor azzal csak 1,4 cl "tömény alkoholt" iszol, vagyis ahhoz, hogy ott is 2 cl-nyi alkoholmennyiséget vigyél be magadba, meg kell innod közel 3 dl-nyit.

2012. okt. 2. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,főleg az utolsónak!!!Agyamra mennek az ilyen kis húgyagyúak,akik ide jönnek okoskodni,tuti tini vagy még,de nagyon értesz a piáláshoz ahogy olvasom!!!!!!!!!

De a kérdésem nem ez volt ennyi!!!!!!!!

A kólával azért nem hígítom,mert nem szeretem a vbk-t,így a kólát sem,és az édes bor még édesebb a kólától,köszi a válaszokat,az utolsót meg nem veszem figyelembe,vegyük úgy nem is írt,ennyi!

30/N egy kisfiú anyuja!!!!!!!!

2012. okt. 4. 01:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, akkor is te vagy a hülye.

Kémia, 7. osztály legelején van erről szó.

2012. okt. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!