Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Öröklődhet az hogy nem alkohol...

Öröklődhet az hogy nem alkoholizálok?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok és egyszerűen nem kívánom az alkoholt semmilyen mennyiségben sem. Emiatt kissé kívülállónak érzem magam mert a korosztályom össze-vissza piál. Meginni megiszom ha nagyon kell, de nem vonz a gondolat hogy bebasszak vagy ilyesmi. 82 éves papám úgyszintén sosem alkoholizál, lehet örökölni valami ilyesmi dolgot?
2012. nov. 13. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
83%
Nem valószínű. Nem hiszek abban, hogy örökölnénk a belső tulajdonságokat. Egyszerűen csak felfogás kérdése, amit a nagypapád az évek során így vagy úgy átadott neked, beléd nevelt. De öröklődésről szó sincs.
2012. nov. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Van egy közmondás, miszerint nem esik messze alma a fájától. De szerintem a te esetedben nem az öröklés kérdése a döntő, hanem az a JÓ példa, amit láttál. Apád nem ivott, anyád nem ivott, a családban senki nem fetrengett félrészegen az asztal alatt. Neked ez volt a természetes, ezt szoktad meg - nagyon helyesen. Természetesen az ünnepi alkalmakkor elfogyasztott egy-egy pohár italtól még senki nem lesz alkoholista.
2012. nov. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Phoney ***** válasza:
70%

Az ilyesmi nem öröklődni szokott, hanem legfeljebb a (nagy)szülői példa van rád hatással. Ez legfőképp hozzáállás kérdése, az pedig kulturális alapon működik.


Egyébként a legtöbben akkor szeretik meg az italt, mikor már túl vannak egy jól sikerült (nem fekvehányósra-rosszullevősre sikerült!) berúgáson, és ha jól értem, ez nálad még nem történt neg. Nem is biztatlak rá, de valószínűleg ez is közrejátszik.

2012. nov. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!