Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbetegség öröklődhet...

A pánikbetegség öröklődhet genetikailag?

Figyelt kérdés

2012. aug. 6. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Az okot még nem értik az orvosok, de feltételezik, hogy a norepinefrin nevű anyag, mely az agyi információkat továbbítja, a normálistól eltérő működésű. A zavar öröklődését sem tudták még azonosítani. "
2012. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kata8219 válasza:

Én nem tartom valószínűnek, hogy ez öröklődhet. 6 éve vagyok pánikbeteg, és folyamatosan keresem a gyógyulás módját. Abban már biztos vagyok, hogy ez érzelmi alapú betegség, amelynek meg kell keresni az okát, és ha megvan, meg kell szüntetni. Már ha tudja az ember, mert vannak sajnos helyzetek, amelyeket bármennyire szeretnénk, nem tudunk megoldani azonnal.

Persze biztos helytálló, hogy ez egy agyi ingerületátviteli zavar, de ezt nem hibás gének, vagy más betegség okozza, hanem elnyomott érzelmek, érzések, meg nem oldott problémák.

2012. aug. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!