Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Fél liter 20%-os likőrvodka...

Fél liter 20%-os likőrvodka okozhat májkárosodást, betegséget?

Figyelt kérdés
Èhgyomorra megittam félóra alatt. Hát eléggé berúgtam, de nem hánytam. Másnap fàjt a hasam, fejem. Aludni sem bírtam. 28f
2012. nov. 28. 03:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem csodálom. Rendes minőségi vodkától még sosem volt bajom, a lőre ócska löttyöktől viszont én is rosszul vagyok. Ettől még nem lesz májkárosodásod, de legközelebb úgy igyál, hogy előtte ettél, és esetleg közben is valamit. Plusz lefekvés előtt minimum 3 deci víz le.
2012. nov. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Én tini koromban többet ittam mint te mégsem lett semmi bajom... 25/L
2012. nov. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Paracetamollal együtt akár halálos is lehet. Egy csomó recept nélküli gyógyszerkeverékben van. Tehát nem mindegy, hogy mit szedsz aztán a fejfájásra.


Gyógyszer nélkül elvileg nem veszélyes, bár pusztulnak az agysejtek. Amúgy is, de így gyorsabban...

2012. nov. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tartós fogyasztása károsíthatja a májat, de ettől nem lesz semmi bajod ha csak nem mindennap fogyasztod.:)
2012. nov. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Phoney ***** válasza:
Az ún. likőrvodka gyakorlatilag teljesen ugyanaz, mint a kommersz szeszes ital, csak cukrozott. Az olcsó italokhoz használt, répamelaszból készült finomszesz másnapját világszerte rettegik, ez ártott meg neked is.
2012. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor melyik az az ital ami ugyanilyen hatású, de nem visel meg annyira?
2012. nov. 28. 13:39
 7/9 Phoney ***** válasza:

Ha ennyi alkoholt beversz fél óra alatt éhgyomorra, akkor valószínűleg mástól is beteg leszel, csak nem ennyire.


Kerüld a likőrt (legalábbis amíg nem tudod, hol a határ), az olcsó ízesített vodkát (ez a kommersz szesz szép új neve, mer' mezei „szeszes italként” büntetőadót kellett utána fizetni) és a fütyülős/vilmos/estikornél típusú vágottszeszeket, meg ne igyál töményet folyadékpótlás nélkül, és akkor barátságosabb a másnap. Ha szűk a keret, akkor igyál bort vagy vodkát, de ne a lehető legolcsóbbat. Meg persze nem kell ennyit inni, de ez meg a te dolgod.

2012. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Granulátum ***** válasza:
az két és fél deci töménynek felel meg, az azért nem olyan végzetes
2012. nov. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Már kutyabajom:) ok,majd figyelek hogy mit veszek legközelebb.
2012. dec. 2. 02:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!