Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ez jó praktika másnaposság ellen?

Ez jó praktika másnaposság ellen?

Figyelt kérdés
Ma megyek szalagavatora ahol hát fogunk inni. És haverom mondta h ô ivás után lefekvés elôtt megiszik egy csomó vizet meg édeset eszik. Ez beválhat?
2012. dec. 7. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
A vizet amúgy is kívánni fogod, attól nem fog elmúlni a másnaposság. Az alkohol elvonja a vizet a szervezetből, ezért úgyis sokat fogsz inni. Édességet még nem próbáltam. De ha mondjuk azt csinálnád, hogy ennél ivás előtt rendesen és nem totál részegre innád magad, akkor a másnap is jobban fog alakulni.
2012. dec. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én nem ittam a szalagavatón, se a bulikon ... de hát én hülye vagyok (fel mertem vállalni, hogy attól nem leszek vagány, vagy felnőtt hogy iszom, hogy másnapos vagyok)
2012. dec. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem érsz vele...


Ha mindenképp inni akarsz, arra figyelj, hogy:


1. Legyen finom alapozás.

2. Sose keverd a piát! lehetőleg egyfélét igyál!

3. Ha mégis kevernéd:

Sörre bor mehet, de borra sör nem!

Pancsolt löttyöket ne igyál! Ha tömény, akkor legyen metaxa, vagy brandy, vagy valódi pálinka! De ne xy ízű szeszes ital... :P.

Ugyanez igaz a borra: csak üveges, valódi szőlőből készült bor legyen!


Ha a fentieket betartod, enyhítheted a másnaposság tüneteit... ha mégis előjön, akkor a másnapi ébredéstől sok-sok ásványvíz, és valódi 100%-os paradicsomlé!

2012. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:

ma 13:50:


Amikor az ember részegen hazaér, nem kíván semmit, csak bedől az ágyba, aztán reggel csodálkozik, hogy szétszakad a feje. A félliter-liter vizet lefekvés előtt igenis erőltetni kell, és igenis javít a másnapon. Külön előnye, hogy ennyitől hajnalban fel kell kelnie (vécére menni), és akkor megint magába önthet egy fél litert. Csodákat tesz.

2012. dec. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A másnaposság több részből tevődhet össze. Tipikusan fejfájás, émelygés, deprimáltság.


A fejfájást az okozza, hogy az alkohol vizet von el a szervezettől, amit az agyunk nem nagyon díjaz. Én minden részegedős este után, éjjel megiszom körülbelül 2-3 liter vizet. Értelemszerűen annyit, amennyi a bevitt alkohol által elvont mennyiséget pótolja. Másnap sosem fáj a fejem. Semmi köze ahhoz, hogy milyen italt ittál, vagy mit kevertél mivel. Csak a vízelvonáshoz, amit ha pótolsz éjjel, egészen biztosan nem lesz fejfájásod.


Az émelygés megint olyan dolog, hogy én ivászat után mindig nagyon bekajálok ha hazaértem, így nem maja szét a pia a gyomrom éjjel, így másnap nem kell hánynom, nem fáj a hasam, stb..


A deprimáltság ellen nem lehet tenni, az alkoholnak köszönhető felfokozott állapotot egy mély levertség követ, de általában ez is gyorsan elmúlik, ha a fentebb leírtaktól nem szenvedsz.


Tehát baromi sok víz és jó sok kaja a biztos ellenszer másnaposság ellen. Nálam már tíz éve jól bevált recept.

2012. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha csak egyfélét iszol, az is segít megelőzni a másnaposságot!
2013. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!