Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az én szervezetem miért...

Az én szervezetem miért reagál másnap kis mennyiségű alkoholra ugyan-úgy, mintha hányásig innám magam?

Figyelt kérdés

Amikor régen volt buli, és ittam, mindegy volt, hogy két kortyot a vodkából, vagy 1,5 liter bor, meg vodka, meg sör, másnap úgy keltem ki az ágyból hogy "ááááh, fáradt vaghyok, nem aludtam ki magam...) Holott, este 11 től aludtam másnap délig(!).

És mikor annyira sokat ittam, hogy hánytam többször is este, meg másnap is reggel, délelőtt, ugyan ez az érzés volt a kimászás az ágyból, mintha 10 percet aludtam volna csak, egy fárasztó nap után.


Már nem iszok 1 éve mert utáltam azt, hogy ittam 2 korty töményet, és másnap mégis fáradtan keltem ki az ágyból, nem érte meg az a pár órás érzés amit az alkohol okozott....


De ez mitől van? Haverok meg minden péntek-szombat kocsmáznak, és nem tapasztatlak ilyet, mint én, csak ha keményen szétcsapták magukat...

Az ok, hogy az alkohol méreg, de nem kellett volna különbséget éreznem a tömény alkoholbevitel pár óra alatt, és a 2 korty alkoholtól 1 nap alatt?



2013. febr. 1. 20:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Bár az európai emberekben viszonylag kis számban jelentkezik , de vélhetően ALDH-I deficiens , az aldehid-dehidrogenáz izoenzim hiánya, vagy alacsony mennyisége okozhatja ezt. Ne ijedj meg, ez nem halálos kór , a keleti népeknél pl. japánoknál jóval gyakoribb.Azt helyesnek tartanám , ha a jövőben csak csökkentet alkohol- tartalmú italokat innál , ezzel elkerülheted a tünetek kialakulását . Ha jó a társaság egy ásványvíz mellett is jól érezheted magad .
2013. febr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!