Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ha spiccesen/részegen hányok,...

Ha spiccesen/részegen hányok, utána ugyan úgy spicces/részeg maradok?

Figyelt kérdés

1.Vagy kijózanodok?

2.Szarul leszek,és lehet hogy csak ülni fogok?


2013. febr. 3. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. az alkohol elég hamar felszívódik a véráramba, részeg maradsz

2. embere válogatja, van aki képes utána folyatni az ivást

2013. febr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fiatalabb koromban, elég sokat buliztam hányás után jobban lettem,és folytattam az ivást.Most már szerintem az általad írt második lehetőség állna fent.
2013. febr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ugyanugy részeg maradsz minek után az alkohol a véredben van nem a gyomrodban. max nem leszel még rosszabbul, kivéve persze ha folytatod az ivást...



Az alkoholmérgezés fokozatai


A tünetek függnek attól, hogy első-, másod-, harmad- vagy negyedfokú alkoholmérgezésről van-e szó. Az elsőfokú alkoholmérgezés eléréséhez az érintettnek rövid időn belül körülbelül másfél deciliter pálinkát vagy whiskey-t kell elfogyasztania - illetve négy üveg sörrel is hasonló hatás érhető el. A koktélok különösen veszélyesek ebből a szempontból, mert sosem tudhatod pontosan, mekkora is az alkoholtartalmuk. Természetesen az alkohol szervezetre gyakorolt hatása függ a nemtől, a testsúlytól és attól, milyen gyakran iszol.


A fejfájás legjobb természetes ellenszereiA 7 leghatékonyabb természetes fogfehérítő7 gyilkos házi csodaszer herpesz ellen15 tipp a pihentető alvásértA 10 legjobb házi fortély izzadás ellen15 természetes gombaölőÍme, a tavaszi fáradtság 8 legbiztosabb ellenszereA 10 leghatásosabb házi praktika napégés ellenA leggyakoribb allergiát okozó élelmiszerekEzek a leggyakoribb irodai ártalmak



Elsőfokú


Ha a véralkoholszint 50-80 mg/100 ml között mozog, elsőfokú alkoholmérgezésről beszélünk. Tünetként ilyenkor már megjelennek a mozgáskoordinációs problémák, az eufória, az állandó beszédkényszer, a gyengébb reflexek, illetve a fáradtságérzés hiánya.



Másodfokú


A másodfokú alkoholmérgezés esetében az érintett folyamatosan beszél, impulzívvá, gátlástalanná válik. Ilyenkor nem ritka az ingerlékenység sem, valamint a mozdulatok ügyetlenné válása. A véralkoholszint ilyenkor 80-150 mg/100 ml.


Harmadfokú


Ha a véralkoholszint 150-400 mg/100 ml közé esik, harmadfokú alkoholmérgezésről beszélünk. Ilyenkor tünetként agresszió, zavaros beszéd, az egyensúly megtartásának nehézsége, esetleg eszméletvesztés léphet fel.



Negyedfokú


A negyedfokú alkoholmérgezés a legsúlyosabb fokozat. Ilyenkor az érintett véralkoholszintje 400 mg/100 ml felett van. Következményként súlyos idegrendszeri gátlás, valamint halál léphet fel.

Mi a teendő alkoholmérgezés esetén?


Az első és legfontosabb dolog az alkoholfogyasztás abbahagyása. Ha a környezetedben valakin észreveszed a fent említett tüneteket, vidd ki levegőzni egy kicsit, illetve menjetek árnyékba, és figyelmeztesd, hogy váltson ásványvízre.


A hányás hasznos lehet alkoholmérgezés esetén, hiszen segítségével megszabadul a szervezet a méreganyagoktól. Ilyenkor is oda kell azonban figyelni a folyadékpótlásra, hiszen ebben az esetben nem csupán az alkohol, hanem a folyadékvesztés is dehidratálja a szervezetet.


Ha súlyosabb mérgezésről van szó, és az érintett elveszíti az eszméletét vagy remeg, mindenképpen hívj orvost. Ilyenkor a sürgősségi osztályra viszik a beteget, ahol rehidrálják, és B6-vitamint kap.

2013. febr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Joshy Ca$h ***** válasza:
100%
Igen míg bírod a piát addig akár 2-3 alkalommal is be tudsz rúgni egy nap. Egy ismerősöm mesélte:) Aztán úgy 25 év-től kezdesz gyengülni ha hánysz onnan már csak azt várod hogy alhass egy jót, nem bírod újrakezdeni. Persze függ attól hány éves kortól iszol:)
2013. febr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát az attól függ, ha röviddel azután már hánysz is, hogy megittad a piát, akkor még nem szívódik fel rendesen és akkor kihányod a nagy részét, ezért jobban leszel, de ha már annyi felszívódott, hogy teljes képszakadás állapotánál tartasz, és nem tudsz magadról, akkor nem leszel jobban a hányástól, mert akkor hiába jön ki a gyomrod tartalma, alkohol nem jön ki, mert az már a véredbe van. Különben meg azt én is hallottam már, hogy fiatalon az ember még jobban is bírja a piát, és szívesen vissza megy inni hányás után is. Most én elég fiatal vagyok még, de ennek ellenére nem szívesen iszok tovább, ha elhányom magam, mert tudom, hogy az a szervezetemnek egy jele arra, hogy ez már elég káros, és nem kéne folytatni.
2013. febr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!