Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Árthat az, ha hetente egyszer...

Árthat az, ha hetente egyszer elmegyek inni?

Figyelt kérdés

20 éves egyetemista fiú vagyok és arról lenne itt szó, hogy péntekenként amikor hazautazom kollégiumból, akkor este a barátokkal, de leginkább a rokonaimmal elmegyek bulizni vagy most pl. bowlingozni és mindhárman jól bírjuk az alkoholt. Félreértés ne essék, nem berúgásról beszélek, hanem becsicsenésről.. Amikor tudatában vagyok, hogy hol vagyok, mit csinálok, mit mondok,stb..


Sajnos édesanyám eléggé neheztel emiatt rám és persze félt is, hiszen egy anya mindig félti a gyerekét. Ráadásul ma ismét arról beszélt, hogy igenis "mértékkel" és hogy gondoljak a gyermekeimre, hiszen biztosan egészséges gyerekeket szeretnék majd... Ami így is van! De nem tudom mi tévő legyek.. Annyira örülök, ha kiengedhetem a gőzt és a stresszes napokat a társaságukban vagy pl. a sikeres zh-k után koccintunk és lenyomunk pár kört, csak nem tudom ez hosszú távon milyen hatásai lesznek. Leginkább a gyerekvállalási dolog miatt aggódom, hogy valóban egészségesek lesznek-e.


Köszönöm szépen előre is a válaszaitokat!


20/F


2013. ápr. 20. 22:40
 1/5 Balanus_concavus ***** válasza:
Szerintem ennyit nyugodtan megengedhetsz magadnak.
2013. ápr. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:

Ez a „részeges apa torz gyerekeket nemz” már nagyon-nagyon régi... mikor ezt kitalálták, az egész nyugati világban népbetegség volt az alkoholizmus, és gyakran az anya is vedelt a terhesség alatt.


Amit Te csinálsz, az legfeljebb a májadnak árthat hosszútávon, de pár éven belül ez sem igazán reális lehetőség. (Hacsak nem azt jelenti a „jól bírjuk”, hogy 10 kör lemegy egy este, de heti szinten abba sem szoktak hamar belerokkanni. Egy becsületes alkoholista napi szinten is többet iszik.)

2013. ápr. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

Hát ezen a héten 2 korsó sör, 1 pohár whisky kóla és 4 2 centes fütyülőst ittunk fejenként :/

2013. ápr. 21. 09:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagyis heti 1 alkalommal 8cl tömény, 1 pohár whisky-kóla meg 2 sör. Az nem túl sok alkohol, ha nem iszod magad hányásig, és ezt a mennyiséget valóban csak 1-szer viszed be hetente, akkor nem jár különösebb egészségügyi problémával, és ez a mennyiség az agysejteket se roncsolja, vagy esetleg minimális mértékben, szóval nem hiszem hogy kéne attól tartanod, hogy fogyatékos gyerekeid születnek.
2013. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

valóban csak ennyit és csak egyszer egy héten

köszönöm szépen! :)

2013. ápr. 21. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!