Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Bort abszolút nem szokás...

Bort abszolút nem szokás hidegen (esetleg jégkockával) inni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 15. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam ,nagyon üdítő .Vannak olyan fajtáju borok amiknél kifejezetten ajánlják az erős hűtést . A pezsgők is erőteljessen hűtve vannak .
2008. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én bort még nem láttam hűtve, meg jégkockával sem, de ez ízlés dolga szerintem. Én szoktam néha Sangriát (gyümölcsbor) inni, azt például sok jéggel adják már eleve hűtve.
2008. jún. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
lol én még nem láttam olyan helyt, ahol nem hűtve itták volna a bort... na jó hát nem jégkockával benne, de be volt hűtve és úgy töltötték a pohárba, egyáltalán nem szokatlan hűtve inni, épp ellenkezőleg
2008. jún. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

szokni lehet, hogy szokták, de igazából nem illik.


Minden fajtának van egy hőmérséklete, amin szervírozni kellene. Ezen a hőmérsékleten jön ki minden íze és aromája megfelelően, egységesen.


Ha nem ezen a hőmérsékleten iszod, akkor nem azt fogod érezni, mint amit a borász akart.


itt van egy táblázat erről:

[link]

2008. jún. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ürmösborokat szokták jéggel inni, ilyenek a vermutok, a Martini, Cinzano, Campari stb.
2008. jún. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!