Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik a károsabb? Alkohol...

Melyik a károsabb? Alkohol inni, vagy energia italt inni? Nem nagy tételben.

Figyelt kérdés

Osztálytársamnak feltünt, hogy heti 1x ittam egy Monster energia italt. És mikor már 4. hete látta, hogy iszom, azt hitte, hogy egész héten ezt vedelem.

És mondta, hogy "megint azt a sz*rt iszod! Ne csodálkozz, ha majd nem marad veséd!" Mondtam neki, hogy heti 1x iszok ilyet.

De erre azt mondta, ja persze akkor majd sokadilk hétre nem lesz veséd...

Én nem vitatkoztam vele. Ő alkoholt iszik heti 1x de akár többször is(pl mostani héten tegnap Ballagás, előtte meg május 1) és annyit iszik, hogy heti 1x péntek v szombat pár korty whiskeyt, vagy vodkát, meg 1,5-2 liter bort.


Na most melyik a károsabb? Mármint elfogadom, hogy az energia italok károsak, mert nem tudom hányszoros kávé ereje van benne. Én megiszok heti 1x fél liter Monstert.

Ő meg megiszik 1-2 liter bort, és pár deci töményet.

Most melyik a károsabb?



2013. máj. 4. 10:23
 1/8 anonim válasza:

Hát az tény egyiknek sincs jó hatása..

Én mind a kettőt szoktam inni igaz energiaitalt csak 3hetente.. de alkoholt hetente a haverokkal elmegyünk kocsmázni és mind a kettőnek vannak rossza hatásai mondjuk az alkoholnak vannak ezzel szemben pozitívuma ismert a sör a börnek jót tesz a bor pedig majd 35éves korod körül fejti ki a hatását mert az érrendszerre van jó hatással.

Egyik se jó a szervezetnek de szerintem az energiaital károsabb.

2013. máj. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mind 2 káros nagy mennyiségben. Kis mennyiségben meg egyik sem az. Ha mondjuk az lenne, hogy mi a károsabb, napi 1 Monster, vagy napi 1 sör, akkor egyértelműen a Monster. Ha viszont heti 1 Monster, vagy némi tömény, és 1.5-2 liter bor, akkor meg a pia, 1.5-2 liter bortól már elég rendesen be lehet rúgni, és heti egy berúgás már bőven károsabb, mint heti 1-szer fél liter energiaital. De azzal is vigyázzál, mert könnyű hozzászokni, és ha sokat iszol elég rendesen tönkreteheti a szívedet.
2013. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Phoney ***** válasza:

1-2 liter bor meg egy kis tömény sokkal súlyosabb tétel, mint fél liter energiaital.


Heti egy energiaitalra azt mondani, hogy ez tesz majd a sírba, semmi több, mint kemofóbia. A 21. század babonája. Neki viszont jó esélye van némi májkárosodásra, persze csak ha éveken át folytatja.

2013. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jaj istenkém az ilyen hülyékkel nem kell foglalkozni. Egyszer olvastak/hallottak valamit, azt azzal próbálnak téríteni, de igazából fogalmuk nincs arról a miről beszélnek.
2013. máj. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kettő eggyütt az igazi!
2013. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hasonlítsd össze a koffeint és az alkoholt káros hatások alapján google segítségével, meg is lesz a válaszod.


Ha valahol arra hivatkoznak, hogy az energiaitalban "rengeteg más káros anyag" is van, azon csak röhögj. Ha megnézed a hátoldalát, ugyan az az összetétele mint egy fantának például, csak ebben más ízű aromák vannak + koffein.


Rövidtávon egyik sem okoz kárt, viszont az alkohol keményebb drog mint a koffein, ezt jobb, ha tudod.

2013. máj. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A te szokásod sokkal kevésbé káros.

Az igazi a kobra+koccintós 30 évesen halsz meg.

2013. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ú kobrát már nem is tudom mikor láttam utoljára, itt a környéken már sehol sincs.

a sárga monster valami isteni, de én inkább ritkán iszok sokat, mint hosszútávon keveset.

2013. aug. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!