Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A boltban 18 év alatt is...

A boltban 18 év alatt is kiszolgálnak alkoholmentes sört?

Figyelt kérdés
Válaszodat köszönöm!

2013. máj. 10. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

A boltban nincs kereső, de itt igen. Sokszor megkérdezték ezt már, s csak vita lett belőle.

Ez pedig abból fakad, hogy 0,2-0,5% alkohol ezekben is lehet. Ennek következtében alkoholosnak számít, egyesek szerint. És még olyan válaszok szoktak lenni, hogy kérj meg egy felnőttet, meg hogy nálunk még pálinkát is…

Mos majd ide is beírják.

2013. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt boltja válogatja, de pl. a Tesco szabályzata szerint (ott vagyok boltvezető) nem szolgálhatunk ki 18. életévét nem betöltött vásárlót alkoholos itallal, vagy azoknak alkoholtól mentes változatával. (Ennek oka nálunk az ízazonosság.)

De hülyeség például, hogy 18 év alatt gyufát vagy öngyújtót sem adhatunk.

2013. máj. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
50%

Én tavaj akartam venni gyufát a Tesco -ban nagybevásárlás alkalmával, de nem adták ki!

Ui.: Az alkoholmentes sönek más íze van!


Amm kisboltokba, lehet hogy kiadják!A haverom 14, és mégis kiadják= menj kisboltba! Amm mennyi idős vagy?

2013. máj. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyufát is azért nem adják ki, mert gondolják, hogy azzal szórakoznak majd a kölykök, különben meg én úgy tudom, hogy elvileg az alkoholmenteset se kellene hogy kiadják, de nem mindig foglalkoznak vele. Tescoban is eladótól függ, hogy tudsz-e piát venni 18 alatt, a fiatalok többször kiadják, de változó.
2013. máj. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát, figyeljetek..... nekem és a barátnőmnek nemhogy a boltban kiadták, hanem a KFC-ben járt a menühöz és ingyen ránksózták. Amúgy más íze van, mert a rendes sör keserű az alkoholtól, az alkoholmentes citromos meg pl. üdítőízű. Egy haveromnak meg alkoholosat is adott egy lángosos, szóval... A gyufáról meg csak annyit, hogy azt is, ahogy alkoholmentes sört is (sztem) kisebb boltokba simán kiadnak, én már tízévesen vettem 10 csomag gyufát, simán kiszolgáltak.

L/14

2013. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Teljesen bolt- és eladófüggő, hogy öngyújtót, gyufát, cigarettát vagy más dohányterméket, alkoholt vagy alkoholmentes változatot ugyanabból az italból, enrgiaitalt kiad-e, és ha igen, akkor is talán egy 16 évesnek igen de egy 12 évesnek nem.

Jellemzően a kisboltokban (legalább harmadukban) a fentiek közül mindet kiadják még a 10 évesnek is, max. kicsit néznek, tapasztalat.

Jogilag nem tudom, hogy felelősségre vonható-e egy eladó, ha 18 éven alulinak ad el alkoholmentes sört.

2013. júl. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!