Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Naponta inni sört nagyon...

Naponta inni sört nagyon illetlen/egészségtelen dolog egy fiatal nőnek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a sört, szinte naponta iszom 1-et, hétvégén többet a vacsora mellé, vagy baráti összejöveteleken. Nem az alkoholt szeretem, a berúgás annyira nem motivál, de nagyon szeretem a sör ízét, ha jó keserű, hideg. Egyszerűen tud hiányozni 1 üveg este.

Amúgy 21 vagyok, még szüleimmel lakom, ők azt mondják, hogy ez már nem illő, még egy fiúnak sem és elhízáshoz fog vezetni.

165 cm magas és 50 kiló vagyok, szóval abszolút nem kövér szerintem, pedig már régóta rendszeres sörivó vagyok, de mondom, mindig max 2-t iszom egy este, ha a 3.-at fölszusszantom már nem fejezem be, nem esik jól a sok.


Mit gondoltok erről?



2013. máj. 29. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha olyan géneket örököltél, nem fogsz meghízni napi 1-2 sörtől, a cola jobban hízlal. Egyébként meg napi 1-2 az szerintem még nem vészes, mondjuk tény, hogy inkább a férfiak szoktak ennyi sört inni, de ha 2-nél többet nem iszol, és nem szeretsz berúgni, nem hinném hogy gond lenne.
2013. máj. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Phoney ***** válasza:
Heti 1-2 napot jobb kihagyni mentálhigiénikus okokból, de amúgy semmi baj nincs vele.
2013. máj. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mit értesz pontosan mentálhigiénikus okok alatt? Ezt kifejtenéd részletesebben? Netán pszichés betegségeim lehetnek hosszútávon rendszeres kis mennyiségű alkoholbevitel miatt?
2013. máj. 29. 22:42
 4/5 anonim válasza:
Szerintem meg nyugodtan, én is szoktam sört inni (bár és férfi vagyok). Sok nő nem szereti annyira a sört, de ha te szereted, akkor miért ne ?
2013. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Phoney ***** válasza:

Semmi komolyabb bajod nem lesz, de az embernek egészségesebb a gondolkodása, ha vannak alkoholmentes napjai. Tapasztalat.


Az orvosok szerint se baj napi 1-2 pohár, de a heti 1-2 nap szünetet ők is ajánlják.

2013. máj. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!