Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Az még nem egészségtelen/májro...

Az még nem egészségtelen/májroncsoló "alkoholizmus" ha mindennap egy pohár whiskey illetve ritkán whiskey helyett tequilát iszok?

Figyelt kérdés
Naponta 1 pohárral szoktam meginni,nem a legolcsóbb 800forintos tescoban kapható izé,én erre mindig adni szoktam!Nameg nálam hetekig kitart 1 üveg!

2013. ápr. 18. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Azért ez tömény alkohol, napi egy pohár sok.

Vörösborból nem árt napi egy pohár, még egészséges is, de a whiskey nem igazán.

2013. ápr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem úgy kell elképzelni,hogy egy 2,5dl-es pohárt felöntök.

Egy kb 1 decis pohár aljába valamennyit öntök és elkortyolgatom.

2013. ápr. 18. 15:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy gyűszűnyit lenyomsz, az talán még nem gáz, bár én is inkább a bort javasolnám. Akkor kezd gázos lenni, ha már nem bírod ki anélkül a kis adag nélkül sem. Ugyanis az alkoholizmusnál nem a mennyiség számít, hanem a rendszereség és a függőség.

Próbáld egy hétig szüneteltetni. :)

2013. ápr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nos bort alkalmanként szoktam inni,de inkább ez az amit én igazán szeretek!
2013. ápr. 18. 16:03
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Alkoholista az, aki nem azért iszik, hogy jól érezze magát, hanem azért, hogy ne érezze magát rosszul. Nálad ez hogy áll?
2013. ápr. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem valami olcsó sz*rt iszol, és 1 liter elég kb. 1 hónapra, tehát napi 30-40ml-t iszol csak, akkor nem káros, persze ez is okozhat függőséget, de ez olyan kicsi mennyiség ami nem tesz különösebb kárt a szervezetedben, ha havonta 2-szer innál de akkor 0.5 litert, az sokkal károsabb lenne, mint naponta ennyit meginni.
2013. ápr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nálam ez úgyvan ,hogy tipikus falusi családból származom én megállás nélkül horgászok és pálinkát főzök ,édesapám sört főz illetve borászkodik,horgászik és vadász ,nagyapám (istennyugasztalja) megszállott borász volt.


azaz a szeszfőzés megállás nélkül ott van a családban.

A Whiskey és a Tequila valahogy számomra a családi hagyományt és a gyermekkoromat idézi fel amikor segítettem a főzésben meg ezek,és maga az ital is nemutolsó sorban.

2013. ápr. 18. 17:03
 8/8 Phoney ***** válasza:
76%

Napi egy italnak nincsen igazolható egészségkárosító hatása. (Sőt, a kevés alkoholt fogyasztók kevésbé fogékonyak pl. az öregkori szenilitásra, izületi problémákra, meg még 1-2 dologra, mint akik soha nem isznak alkoholt.)


Ettől függetlenül a mindennapi iszogatást én nem ajánlom hosszútávon, mert idővel másképp gondolkodik tőle az ember. Érdemes ritkítani, vagy párhavonta beiktatni egy 2-3 hetes időszakot mindenféle alkohol nélkül.


Első: a tömény alkohol csak a gyomrot terheli jobban. Az, hogy alapjában véve ártalmasabb lenne a sörnél-bornál, a 100 évvel ezelőtti antialkoholista mítoszok egyike volt. Csak azért szoktak agitálni a tömény ellen, mert abból hajlamosabb az ember többet inni. A tömények divattá válását szinte minden országban korábban nem látott alkoholizmus követte (napi 10-20 italt kell elképzelni), és nem ritkán páréves szesztilalom.

2013. ápr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!