Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Lehet hosszú távon káros...

Lehet hosszú távon káros hatása, ha hetente többször iszok alkoholt?

Figyelt kérdés
Hetente 2-3 alkalommal szoktam inni, akkor is csak egy üveg sört, vagy pár fröccsöt szoktam meginni. Úgy igazából berúgni csak havonta kétszer szoktam. Ennyi alkohol már soknak számít? Lehet ennek később káros hatása?
2013. jún. 7. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Alapból nem, ha nem válik napi rutinná, és nem azért iszod mert nélküli nem tudsz létezni akkor nem para.

Havi 2 berúgás szerintem sok, bár ettől még nem feltétlen betegedsz meg. Attól is függ hogy mondjuk csak nyáron lesz meg ez a havi 2 berúgás, vagy több éven át folyamatosan. Az utóbbit jobb kerülni, az alkohol könnyen alakíthat ki ilyen módon függőséget.

2013. jún. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a sörről nem tudok nyilatkozni, de a vörösbor egészséges, persze mértékkel :D
2013. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ez a mennyiség az egészséges kategóriába tartozik. 2 alkoholmentes napnak kell lennie egy héten, hogy a máj regenerálódására maradjon idő, én úgy szoktam, hogy ha berúgok Szombaton, akkor vasárnap és hétfőn nem iszok. Utoljára a legtöbbet Szilveszerkor és az utána következő héten ittam, szeretem az alkoholt, de tudok mértéket tartani, igazából ez a lényeg!

Ha képes vagy tartani azt a szintet, amit leírtál, és nem kezdesz el később egyre gyakrabban inni, nem kell félned a káros hatásoktól. De azért remélem, nem 14 éves vagy :)

2013. jún. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A helyesírási hibákért elnézést kérek, munkában vagyok éppen és sietek.
2013. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)! Tudom tartani ezt a szintet, ha berúgok, több napig amúgy se kívánom az alkoholt. Meg ha kívánom, de azon a héten már többször ittam, akkor is meg tudom állni, hogy ne igyak. Amúgy 23 éves vagyok.
2013. jún. 10. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!