Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Milyet vodkát vegyek (és...

Milyet vodkát vegyek (és mekkora kiszerelést) és hozzá mennyi narancsot (milyet érdemes)?

Figyelt kérdés

A hétvégére szeretném venni 1 estére, ketten leszünk rá a barátommal, nem akarunk részegek lenni, csak végre kicsit lazítani, jól érezni magunkat (miénk lesz a ház is).

Mindig társaságban ittunk így, de most két főre kéne.


2013. jún. 10. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0,2/0,5 Royal, attól függően, mennyire akartok jót érezni, hozzá 1-2 liter narancs, aztán keverjétek ízlés szerint!:)
2013. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vegyetek egy fél literes kiszerelés vodkát vagy 2 db 2 decist.


A narancslé pedig fél deci vodkánként olyan 2-2,5 dl.

2013. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha narancsozni akartok, akkor felesleges a minőségi vodkát erre pazarolni.


Egy középkategóriás bőven megfelel. Kalinkát javaslok, olcsó és nem annyira ratyi, mint a Royal. Persze tisztán ihatatlan, de bekeverve nem vészes. Bár személyes véleményem, hogy amit keverni kell, az nem vodka, hanem sz*rlé.

2013. jún. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja és a mennyiségekre 2dl narancshoz jár 5cl vodka, ha nem vagytok iváshoz szokva akkor 4-5-től már jól be lesztek csiccsentve.

Szerintem elég nektek a 2dl-es vodka, és mellé értelemszerűen 4x annyi narancs, tehát 8dl, szóval 1 litereset vegyetek.

Narancsból ne sajnáljátok a jó minőségű, 100%-os rostos narancslére a pénzt. Szénsavassal iszonyatos, ugyanis a szénsav felhozza a felszínre az ócska vodkák förtelmes alkoholbűzét, míg a citrusos ízek semlegesítik azt. Igyátok 2-3 jégkockával poharanként, úgy még a középkategóriás vodkákból is lehet frissítő, kellemes italt kihozni. Esetleg beledobhattok 1-2 vékony narancskarikát is dekoratív célból.

2013. jún. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Húh, nagyon köszi, ment a zöld kéz, ilyet választ szerettem volna, mert saját készítésűt még nem csináltam. De így meg tudok venni mindent, a narancs pedig nagyon jó ötlet! :)
2013. jún. 10. 21:00
 6/10 anonim válasza:
Royalt szerintem ne vegyetek, bár keverésre az is megteszi, ha jó vodkát akartok inni akkor Absolut vodkát vagy Smirnoff - ot ajánlom. Már rég ittam vodkát, de még jó emlékeim a finnlandiáról vannak.
2013. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, a Smirnoff, Absolut, Finlandia, Bols, Eristoff kellemes ízűek, vagy sokan szokták még ajánlani a RUssian Standard vagy Stolichnaya Premium-ot, de én az utóbbi kettőt őszintén szólva még nem kóstoltam.


Viszont azért nem ajánlom ezeket keverésre, mert ezek valóban élvezhető vodkák, szerintem szégyen őket keverésre elpazarolni. Lime/citrom levével, 1-2 karikával, jégockával elkortyolgatva az igaziak, esetleg mentalevéllel. De tisztán, jéggel is üdítőek.

2013. jún. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 szecskamester válasza:

0,7 kalinka, csak és kizárólag tisztán! :DD

persze ettől részegek lesztek. fejenként 0,2 kalinka, royal avgy finlandia. 2/3-as keverési aránnyal finom

2013. jún. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom. Egy piáláshoz kevéssé szokott lány a Kalinka vodka förtelmes ízétől egy korty után rosszul lesz.
2013. jún. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kalinka meg Royal tisztán... hajrá, egyenes út egy jó kiadós hányáshoz.
2013. jún. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!