Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Tényleg lehet újra közterülete...

Tényleg lehet újra közterületen inni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja van egy ilyen vita a baráti társaságom között, hogy lehet-e inni közterületen vagy nem. A fele szerint igen a másik fele szerint még mindig nem.Már kipróbáltam hogy rendőrök mellett mentem el és ittam, nem történt semmi. Nem tudom hogy azért mert végül is tényleg lehet inni, vagy csak nem érdekli őket a kötelességük. Ha lehet akkor valaki mutatja egy oldalt ahol ez le van írva részletesebben?

2013. jún. 21. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Eddig nem lehetett?
2013. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jó ideje nem, és meg is vágnak 40rongyra ha elkapnak piálás közben a rendőrök ezért van a kérdés, hogy lehet-e újra.
2013. jún. 21. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy nem lehet közterületen inni..
2013. jún. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen lehet, [link]
2013. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, nekem még egy rendőr mondta miután próbáltam eldugni az éppen kibontott üveget, abban a hiszemben hogy biztos azért jön a padom felé, mert büntetni akar, vagy a legjobb esetben is minimum korrupcióba rángatni.

Ezt észrevette, és mondta, hogy már nem büntetnek érte, csak ne vezessek utána és ne botránkoztassak meg másokat.

2013. jún. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Akkor pontosítok.

Az új szabálysértési törvény szerint nyugodtan ihatnál közterületen. Viszont egyes dolgokat a helyi önkormányzat tilthat. Ezekben a rendőrnek nincs jogköre eljárni, csak a közterület-felügyeletnek.

Tehát a rendőr nem fog ezért baszogatni, de a közteres bírságot szabhat ki, amit ha nem fogadsz el, feljelent. És fizethetsz.

Meg kell érdeklődni, hogy az adott helyen tiltja-e az önkormányzat a közterületen az alkoholfogyasztást.

Egy rendőr

2013. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Azt el tudnád mondani, hogy lehet az önkormányzatnál érdeklődni? Interneten esetleg valahol fent vannak ilyen oldalak ahol le van írva melyik kerületben mit enged az önkormányzat?

2013. jún. 25. 19:27
 8/8 anonim válasza:

Jó kérdés, én alapból nem foglalkozom ilyesmivel :-D

De az adott önkormányzatnál válaszolnak rá, valamint az adott kerületben kérdezz meg egy közterület-felügyelőt, ő tudni fogja (mivel ők foglalkoznak ezzel)

2013. jún. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!