Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Patikai alkoholt meglehet...

Patikai alkoholt meglehet inni felhígítva?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy sokszor denaturálják piridinnel, de ha sima alkoholt veszek olcsón, felhígítom akkor azt meg lehet inni.

Igazából a vodkának is nagyon szar íze van, ezért kérdezem. Ha igen miért nem így isszák például a csövesek? Az alkohol igyis-úgyis idegméreg, illetve denaturálja a fehérjéket...



2013. jún. 6. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem "sokszor" denaturálják (nem ők, hanem a gyárak), hanem mindig, mert csak olyat adhatnak el. Naturális alkoholt nem árulnak gyógyszertárban. A denaturált szeszből meg 1-2 kanálnyi után jönne is vissza az egész.


Azért ennyire idiótának ne hidd már a gyógyszerészeket.

2013. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1.Nem olcsó

2.Vényköteles

3.Lehet belőle likőröket készíteni,tehát iható(csak éppen nem jutsz hozzá)

2013. jún. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

A gyógyszertári tisztaszesz (96%-os alkohol) NEM denaturált, hanem minden szennyezödéstöl mentes, elvileg alkalmas fogyasztásra ie megfelelö higitásban.


De vodka meg hasonlók helyett nem szokás fogyasztani, mert sokkal drágább éppen a nagyfokú tisztaság miatt.


A denatuált szeszt drogáriákban árulják és AZ tényleg nem alkalmas fogyasztásra - viszont a denaturálás azt jelenti, hogy olyan anyagokat kevernek bele, amitöl büdös lesz, nehogy véletlen valaki összetévessze.

2013. jún. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen arról tudok, hogy nem mérgező a piridin, csak nagyon büdös.

Akkor gyakorlatilag a "fogyasztható" naturális alkoholt nem tudok szerezni csak vénnyel? Ha még is tudok akkor pedig még a vodkánál is drágább? (gondolok itt a tisztaszeszre vagy abszolut alkoholra)

2013. jún. 6. 19:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Meg, régebben sokan csináltak így likőröket házi felhasználásra. Árban akkor olcsóbb volt mint a vodka, és minőségben is sokat vert a kalinka szintű vodkákra.


"Ha igen miért nem így isszák például a csövesek?" ezen jót nevettem. Elvileg pálinkát is főzhetnének, mégsem teszik. xD

2013. jún. 7. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Azért pálinkafőzés macerás lenne, arról nem beszélve, hogy réz edény kell, amiben oxidálhatják a keletkezett metanalt, vagy mérgezésben meghalnak. ;)

Én most a töményezés legolcsóbb módját keresem, és nem értem, hogy ha ilyen olcsó, legalábbis kalinkánál szerintem olcsóbb a patikai alkohol akkor higítva miért nem veszik sokan azt.

Illetve véleményem szerint kalinkánál nincs undorítobb íze...

2013. jún. 7. 04:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Azért nem veszik,mert nem adnak,mint már mondtam,vényköteles,és arányaiban drágább,mint a vodka.
2013. jún. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hülyeség. Bemész a patikába, megmondod mennyi kell, és adnak, csak nem olcsó (gondolom a jövedéki adót ki kell fizetned). Az utóbbi években kétszer is vettem 3-3 decit. A pontos árára nem emlékszem, úgy rémlik ezer Ft felett volt. Lehet, hogy csak korlátozott mennyiségben kapsz, és elküldenek, ha mondjuk két litert kérsz, de a lényeg, hogy kapható, és fogyasztható. Én fokhagyma kivonatot csináltam belőle. Ha piálni akarok, akkor veszek pálinkát.
2013. jún. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Gyors google keresés szerint nem mindenhol adnak, vagy van, hogy max. 1 dl-t. Érdemes több patikában megkérdezni, nekem szó nélkül kiadták.
2013. jún. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja, és egy másik fórum szerint 600 Ft/dl körül van, tehát nem olcsóbb, mint egy egyszerűbb vodka.
2013. jún. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!