Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Alkohol ivástól nem lesz...

Alkohol ivástól nem lesz annyira kész a szervezet, mintha dohányoznék nem?

Figyelt kérdés

Azt mondják a dohányosok(lehet magukat védik) hogy előbb tönkre megy a májam, ha iszok, mintha cigiznék, és sokan végig dohányozzák az életüket, és 80-90 évet megélnek, mások meg pár év alkolizálás után meghalnak.


De most komolyan: Melyik a nagyobb esélyes? Heti 1x, max 2x berúgok, vagy elszívok 2 doboz cigit egy héten?

20 évesen.



2013. júl. 7. 16:50
 1/8 anonim válasza:
De a dohánytól rosszabb
2013. júl. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Dohányzásnál több száz mérgező vegyület kerül az ember tüdejébe, emellett nagyobb eséllyel okoz függőséget mint a pia.


Heti 2x berúgás már sok szerintem, és a szervezet túlterhelése alkohollal pl veszélyesebb mintha meginnál napi 1 pohár bort/egy korsó sört, sőt, az még egészséges is.


Az alkohol függőség jobban kihat az ember életére mint a cigi függőség, egyikre sem érdemes rászokni.

2013. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A dohányzásra könnyebb rászokni.

Az alkoholnál meg.. nagyon és tényleg nagyon sokat kell inni, hogy a májadat elcsapassad.

Évtizedekig, napi rutin szintjén.

2013. júl. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ahhoz olyan túl sokat inni. Van akinek a mája nem bírja olyan jól és ha heti 2-3 alkalommal részegre issza magát (különösen ha rossz minőségű töményet iszik) a mája hirtelen sok méreganyagot vesz fel, amit nem tud feldolgozni és amiből néhány nap alatt nem is tud regenerálódni. Így akár 5-10 év alatt is tönkremehet és leállhat a mája.
2013. júl. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha életed végéig bármelyiket űződ, akkor azok lesznek a halálod fő okai. Illetve a bevitt mennyiség is növekedni fog idővel. Persze megélhetsz 80-90 évet, de milyen beavatkozások történek közben? Illetve mennyit élhettél volna nélkülük?
2013. júl. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan időszakom van, mindkettőt űzöm keményen. Az alkoholtól eddig semmi bajom se lett, eltekintve a hányástól, és a másnaposságtól. Viszont a cigi eléggé odabszott legutoljára. Napi 1-2 szálat szívtam, előtte csak társasággal, és 2 hét után már minden bajom volt. Volt, hogy éjjel arra keltem, alig kapok levegőt, vagy fáj a tüdőm, köhögtem, krákogtam. Lehet, ha tovább csinálok, hozzászokik a szervezetem, de nem kockáztattam meg, megmaradok parti-cigisnek.
2013. júl. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

*tovább csinálom


Pedig nem is ittam! :)

2013. júl. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő kikészít, csak másképp. Az meg egyénfüggő melyik milyen intenzitással. Meg persze attól is függ te milyen intenzitással nyomatod. Simán mindkettő tud függővé tenni, csak ha bagózik valaki az szembetűnőbb, azt meg, hogy ki mennyit piál nem feltétlenül látni.
2021. szept. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!