Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » A Holy Bucket koktél összetevő...

A Holy Bucket koktél összetevői nem fognak összeveszni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy kell bele pezsgő, vodka, energiaital. A vodkával még nincs is baj, de mindenki azt mondja, hogy pezsgőt semmivel ne keverjünk, a másik meg az energiaital. Eleve vastag betűkkel van a dobozára írva, hogy ne keverjük alkohollal. Szóval szívesen kipróbálnám, de nem szeretnék egész este hányni meg durva másnaposságot se, azonban ha kipróbálom és az íze jó, akkor már nyilván nem egy pohárral innék.

#alkohol #másnaposság #energiaital #koktél #vodka #pezsgő #Holy Bucket koktél #Holy Bucket
2013. júl. 16. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én próbáltam már, semmi gond nem volt vele, finom. HOzzátenném, hogy mint minden mást is, ezt is csak jó minőségű vodkából készítsük, ne kalinka-royal szintű szennyekből.


Az energiaitalt egyébként tényleg nem jó ötlet alkohollal párosítani, úgyhogy nem is javaslom. Én kipróbáltam, nem lett belőle bajom, de ettől még nem fogom másnak is ajánlani.


U.i.: a másnaposság nem az elfogyasztott alkohol függvénye, hanem azé, hogy előtte ettél-e, valamint lefekvés előtt pótoltad-e az elvesztett vitaminokat, ásványi anyagokat, vizet! Magyarán ha letolsz 1-2 multivitamint, iszol egy pár liter vizet, nem leszel másnapos akkor sem, ha fél liter pálinka lemegy.

2013. júl. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Phoney ***** válasza:
100%

Tipikus „úgyberúgok mintmégsoha”-ital. A vodkával erősített pezsgő üt, mint a gyorsvonat, miközben gyengének érezni (a vodkapezsgő szerintem a világ legalattomosabb itala), a koffein pedig abban „segít”, hogy ipari mennyiségű alkoholt tudsz beverni részegségérzet nélkül.


Tehát maguk az összetevők nem „vesznek össze”, csak várhatóan alkoholból és koffeinből egyaránt többet fogsz meginni, mint kellene.

2013. júl. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Első:

Az az igazság, hogyha kalinkánál jobb vodkát vennék, azt eleve nem keverném ilyesmibe :D

A másnapossággal kapcsolatos dolgokat meg megfogadom, köszi :))


Második:

[első mondat] Pont ezt nem szeretném :D

Tehát ha energiaital van benne, akkor többet tudok meginni és később fog totál kiütni, vagy csak simán több alkoholt fog elbírni a szervezetem?

2013. júl. 16. 13:12
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező: ezzel az a baj, hogy minden koktél és minden alkoholos ital csakis legalább jobb középkategóriás alapanyagokkal lesz iható. Önthetsz bele "tajga vodkát", de annyit fogsz vele elérni, hogy a pezsgő és az energiaital szénsavtartalma a felszínre hozza az adott tömény förtelmes műanyagbűzét, ahelyett, hogy kellemesen belesimulna (egy jobb minőségűnél).


A koktélokat a közhiedelemmel ellentétben nem azért találták fel, hogy a sz*r alkoholok is ihatóak legyenek, hanem a jobbfajtákhoz adnak egyfajta extra élvezeti értéket az ízek keveredésével.

2013. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Phoney ***** válasza:
Mikor a bevitt alkohol elér egy kiritikus mennyiséget, úgy kiüt majd, mint még kb. soha semmi. A véralkoholszintet ugyanis nem csökkenti a koffein. Persze ha időben rájössz, hogy már eleget ittál, és nem tolod befelé, „amíg jól esik”, akkor nem feltétlenül lesz rosszabb egy átlagos ivásnál.
2013. júl. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Harmadik:

Értem, és köszönöm a választ, viszont az érdekelne akkor, hogy egy finlandia és egy kalinka között (ennél a koktélnál) olyan lényegesen nagy különbség van? Szóval az energiaital, pezsgő és narancs (ez utóbbit lehet elfelejtettem leírni a leírásba) mellett vajon szükség lenne még az árat tetőzni azzal hogy nem kalinkával hanem mondjuk finlandiával készítem? Nem fukarságból, mert ha már csinálom akkor legyen jó, de nem lehet, hogy ha kalinkával csinálom, akkor sem fog sokat veszíteni az értékéből?


Negyedik:

Nyugi nem egy 14 éves vagyok aki először iszik. Ismerem a határaimat.

2013. júl. 16. 15:58
 7/14 A kérdező kommentje:
Az eddigieket köszönöm és várom a további válaszokat is. :)
2013. júl. 16. 15:59
 8/14 anonim ***** válasza:

A másik válaszadó szerintem pontosabb választ tud adni a vodkák között különbségről, remélem ír még majd ide.


Számomra míg a kalinkának és az az alatti kategóriának közepes mellék/utóíze van, addig a finlandiának gyenge. Legjobban kb. úgy lehet magyarázni, hogy ugye ha kacsamájat akar enni az ember, akkor nem fog csirkemájat venni, mert az ahhoz képest büdös és szar ízű. Szóval lehet rajta spórolni, csak nem érdemes (az én szememben). Főleg, hogy a finlandia 7dl-es kiszerelésben 2.800-3.000 a kalinka meg 2.500-2.700 - szerintem ez nem akkora árrés, hogy megérje a minőségkülönbséget.

2013. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mondom mégegyszer, nem ezen szeretnék spórolni, mert kb. 1000 Ft-ot spórolok ezzel [Én kalinkát 1800-ért vettem legutóbb italnagykereskedésben], ami nem sok, de így, hogy javasoljátok a finlandiát, lehet inkább azt fogok hozzá venni. :) Köszönöm.
2013. júl. 16. 19:25
 10/14 Phoney ***** válasza:
A recepteket elnézve 1 rész vodkához 3 rész édes pezsgő és 2 rész energiaital megy. Namost 5 rész szénsavas édes keverékhez én nem vennék kalinkánál jobbat. (Őszintén szólva csináltam már ilyesmit rosszabbal is, és akkor sem éreztem benne a vodkát.)
2013. júl. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!