Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyikek a legjobb whiskey és...

Melyikek a legjobb whiskey és Tequilák 30, 000ft-ig?

Figyelt kérdés

2013. júl. 26. 19:31
 1/6 Phoney ***** válasza:

20-30 ezer környékén már az a kérdés, hogy melyik NEM tartozik a legjobbak közé... mert a „legjobbak” minden italnál jópár márkát jelentenek, nem egyet vagy kettőt, és az ilyen drágák közül a legtöbb már ezek közé tartozik, legalábbis a whiskyknél. A nagy, ismert márkanevek drága különlegességeit viszont érdemes kerülni, mert ezeknél nem ritkán az ár fele a márkanév.


A tequilavásárlás eléggé aknamező tud lenni (az áruk és az értékük kevésbé van párhuzamban), azoknál a kiszemelt márká(ka)t érdemes megnézni itt: [link]


Ha olyan fogja meginni, akinek nincs lényegi tapasztalata a 10-15e fölötti rövidek között, az egyébként semmiféle minőségi különbséget nem fog érezni az ilyen drága italok közt (persze lesz, ami jobban ízlik neki, de csak a saját ízlésének függvényében).

2013. júl. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Whiskey-ből ez így elég fogós kérdés, én mégis a Jack Daniel's Single Barrel-t mondom, az ára "csak" 15 rugó körül van, vagy egy jó Johnny Blue, ez olyan 45 rugó körül. DE az árba még bele fér egy nagyon jó Japán is, a Nikka Taketsuru 21 éves is. Skótból még a Johnny-n kívül a Chivas Royal Salute 21 éves, ha pedig a füstös single malt jön be akkor a Laphroaig 18 éves vagy a Lagavulin Destillers Collection.


Tequilából nekem a Patrón a favorit és 16-20 ezer körül mozog/ palack.

2013. júl. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Digo, már bocs, de te nem koktélmixerként hirdeted magad? És ez alapján sikerült a Johnny, Chivas, JD triót felhozni a minőség példájának? Oké...


15 fölött csak single malt létezik annak, aki nem a WC-n akarja lehúzni a pénzét és nem is viszkikólának keverni akarja. A 30-ig terjedő régióban már a személyes ízlés fogja meghatározni, hogy neked egy Highland vagy egy Islay, netán egy nem-skót whisk(e)y jön be a legjobban, mindegyik főzde alapitalát és még 1-2 speciális kiadást is meg lehet ennyiből venni, 100 font fölé meg tényleg csak a legprémiumabb italokat árazzák.


Én az Islay-szigetieket szeretem a legjobban, egy Bruichladdich vagy Talisker jó bevezető ital, ami fel tud készíteni a komolyabb, tőzegesebb, markánsabb ízű Ardbeg, Laphroaig termékekre.


Whiskeynet.hu oldalnak van egy boltja a Veres Pálné utcában, nyilván a hasznukat ráteszik néha elég húzósan (külföldi ár +30-50%), de sok mást reális áron kínálnak. Ha netán jársz nagy (nem fapados) nemzetközi reptereken a vámmentes boltokban lehet 40-60€-ért nagyon jó 1l-s kiszerelésű italokat kapni, ami máshol 70-80 a 0,7-ért.

2013. júl. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, és nekem mégis ezek jönnek be ha whiskyről van szó.

Arról meg hogy kinek mi a "legjobb" szerintem felesleges vitát nyitni.

A Laphroiag single maltok közül nekem is nagy kedvenc, de mélyen a 30 rugó alatt van.

2013. júl. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:

Digo: most őszintén, tényleg kóstoltál mást is az említett whiskyk áráért? Mert bevallom, nekem nem volt szerencsém, de olvastam már annyit a szakma báréleten kívüli oldalán, illetve tapasztaltam már annyit a szeszpiac működéséből, hogy azt merem mondani, ezek az adott árkategóriák worst buy-jai közé tartoznak. A kék dzsonival az élen, amin a hozzáértők jelentős része csak röhög (mármint az árán).


A Jack és a Chivas igazából már az olcsóbb változataiknál is az árkategóriájuk legrosszabbjai közé tartoznak, mert azok áráért viszont már elég sok mindent vettem. Azokat jellemzően pont azok isszák, akik mást nem ismernek (vagy azok, akiknek annak függvényében jó egy whisky, hogy mennyire jó tizet lehúzni belőle egy este, de ezt hagy ne tartsam már tiszteletben.)

2013. júl. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, kostoltam. Voltam rengeteg whisky-s promon es kostolon is, NEKEM megis a fent emlitett whiskyk jonnek be, de persze vitatkozhatunk.

:)

2013. júl. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!