Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Melyik Whisk (e) y-t válasszam?

MBS kérdése:

Melyik Whisk (e) y-t válasszam?

Figyelt kérdés

-Black & White

-Jim Beam Black Label

-Hankey Bannister

-Arran The Burns Blend

-Teacher's

-Jim Beam Distillers Edition (erről mit lehet tudni)


Mindről kérnék, egy kis véleményt, tapasztalatot, ha lehet.



2013. aug. 5. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Jim Beam Black Labelt válasszad! Amúgy látom nem tudod eldönteni, hogy h írd, nos elárulom: mind két írásmód jó, egyik inkább amcsi (whiskey), a másik angol, skót (whisky) :)
2013. aug. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Üdv! Köszi a segítséget de tudom, csak mivel vegyesen van a listámban skót is meg amerikai ezért raktam oda az "e" betűt zárójelben. De azér köszi!


Amúgy ez a Distillers Edition mi pontosan? Melyikre hajaz?

2013. aug. 5. 16:03
 3/7 A kérdező kommentje:

Főleg Phoney válaszára vagyik kiváncsi :)


Persze a többiek is írjanak! :D

2013. aug. 5. 17:02
 4/7 Phoney ***** válasza:
100%

Csak a J.B. Black-et kóstoltam ezek közül, de így sem bonyolult rejtvény.


A B&W, H.B., Teacher's évmegjelölés nélküli változatai egyszerű „négyezres” blendek, nem lehet csodát várni tőlük.


Az Arran blend vélhetően jobb náluk, de így is kb. esélytelen, hogy beérje a JB. Black-et. Egy ötéves blended scotch-nak ez nehezen sikerülne.


A Jim Beam D.E. egy 5 éves Jim Beam, a különleges kiadás miatt van magasabb ára, nem éri utol a Black-et.


Tehát a listáról a J.B. Black a legkomolyabb whisky, de ha nem akarsz bourbönt, akkor esetleg az Arran blendet is meg lehet kockáztatni.

2013. aug. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a segítséget!


Küldtem üzenetet.

2013. aug. 5. 22:05
 6/7 anonim válasza:

Mint a fentebb hozzászóló is írta mindkét megnevezés helyes!

Bár a tekintetből nem mindegy mert pl a Jim Beam az whiskey és volt már olyan hipermarket ami nem tett különbséget és minden whiskeyt " whisky"-ként tüntetett fel .

Amerikában és Írországban általán a whiskey a használatos

Wales , Skócia , Kanada ők pedig a whisky megnevezést használják de vannak kivételek .


Az általad felsorolt fajtákról :


Jim Beam Black Label : 6éves és volt hozzá már szerencsém is , nagyon bejött igazi bourbon rajongóknak ajánlom és ha nem egy egyszerű házibuliba mész , hanem nagyobb eseményre simán elfér a nagyobb nevek mellett .


Black & White : Vele még nem volt dolgom ezért kicsit utána olvastam . Árban az olcsóbb kategória és minőségre sem húzzák le de nem érhet a Black Label nyomába sem .


Hankey Bannister : Ő is az olcsóbb kategória de ebben a darabban kellemeset sikerült csalódnom :) Édeskésebb íze van , fogyasztható :)


Arran The Burns Blend : Egy igazán jó kis blendről van szó és ugyan a neve nem sokaknak cseng de ha mindenki megkóstolná .. Kicsit édeskés , szirupos ízű , ezt a fajtát bátran lehet ajánlani nőknek is .


Teacher's: a felsoroltak közül a legolcsóbb és majdnem a legjobb is ! Kicsit füstös ízű , és ízben vetekszik a drágább fajtákkal is ! Colaval is sok jéggel spékelve pedig isteni élményt tud adni ( ha persze jól belövöd a cola-whisky arányt ) . Jim Murray aki ennek a " műfajnak" az istene is felfelé pontozta . Nagyon ajánlani tudom csak.


Jim Beam Distillers Edition : Ez csak egy ünnepi kiadás.Más üveg amin a Beam generációk egyes tagjairól kapsz leírást :) Ízben semmiben sem különbözik az eredetitől .


Remélem tudtam támpontot adni illetve ha megengeded írok 1-2 fajtát amit ha lesz kedved kóstolj meg feltétlenül ( ha még nem tetted ) :


- Passport Scotch

- Famous Grouse

- Isle of Skye

- Rebel Yell

- Black Bottle

2013. aug. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés köszi a segítséget! :)
2013. aug. 9. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!