Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Egy kis vodka, de vajon jól...

Egy kis vodka, de vajon jól döntöttem?

Figyelt kérdés
A helyzet , hogy minden egyes nyári főzésnél más -más rövid italt viszek . Volt már Metaxa , különféle jobb whisky mint pl Ballantines , Chivas , Jameson de most elérkeztem a vodkához : Vettem egy üveg Zubrowkát és egy üveg Bols vodkát szimplán megérzésből . A Kalinka ,Royal , Alaska , Kings és egyéb pancsokat hírből is kerülöm mert tudom milyen minőséget képviselnek . De valami szakértő megmondhatná hogy a Bols is pancsnak minősül vagy ez már képvisel minőséget ? :) A Zubrowka után már olvastam és jónak írják , a benne levő bivalyfű pedig kiemeli az ízét de ha valaki itta már mondhat róla véleményt :)

2013. aug. 9. 09:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ízre szeretem a Bols vodkát. Kozépkategóriás.
2013. aug. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A Bols egy teljesen alap vodka. Mondjuk vodkánál nem annyira markás a különbség mint a whiskyknél, ha keveritek valamivel akkor szinte tök mindegy, Kalinkától fölfelé mind iható.

A fent említett Whiskyk pedig szintén messze vannak a jobbaktól.

2013. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

A tényleg jó vodkák itt kezdődnek:

[link]

2013. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! Whisky-nél pontatlanul fogalmaztam.

A 10ezer forintig terjedő skálán a jobbak közé tartozik inkább így fogalmaznék akkor és így talán már helyes is a szóhasználat ! Már legalább 34-35 féle whiskyt/whiskeyt ittam van viszonyítási alapom de a magasabb árkategóriásokhoz még nem volt szerencsém kivétel ezalól egy pohár J.Walker Blue Label . Köszönöm a válaszokat , akkor nem fogtam mellé a Bols vodkámmal :)

2013. aug. 9. 11:08
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

"különféle jobb whisky mint pl Ballantines"

:DD


A vodka számomra az az ital, amelynek csak addig terjed a lényege, hogy keverem.

Tisztán sem nagy élmény, még a legjobb sem.


Keverni pedig 5ezer felett majdnem mindegy.

2013. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudj de mi bajod a Ballantines-al ? Nézd meg a drágább fajtája kapott Jim Murraytől különféle díjakat tehát szerintem nem tévedtem sokat a " jobbféle " szóval :)

De mondj jobbat amit egy átlag keresettel rendelkező ember megengedhet magának :) Egyébként sem lefikázást kértem . Vodkával kapcsolatban van igazad !

2013. aug. 9. 16:55
 7/9 Phoney ***** válasza:
100%

A Ballantines-szal az a baj, hogy a fogorvosi székben szoktam ilyen ízeket érezni, egyébként meg az ismertebb skót nevek közül a legroszabb márka (értsd: ennél csak a „gazdaságos” scotch-ok rosszabbak.) Hogy 1-1 ital mire kap díjakat, az meg inkább hagyjuk; kb. a szomszéd véleménye is többet ér – ezek majdnem mindig a marketing részei, lényegében nincs realitásuk. Ennyi pénzért inkább Lauder's scotch.


A Bols-t inkább nem innám meg magában, de keverve nincs vele baj.

2013. aug. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod :) A Passportról mi a véleményed illetve ittál már Jim Beam Red Stag-et ? :)
2013. aug. 11. 19:22
 9/9 Phoney ***** válasza:

A Passportot nem kóstoltam, de a hasonló árkategóriás blended scotch-ok legtöbbször ugyanazt a színvonalat nyújtják, legfeljebb az egyiknek jobb a karaktere, a másik viszont jobban iható, stb. Ami igazán kiemelkedő scotch ebben az árkategóriában, az talán csak az Islay Mist, vagy kicsivel többért a GlenGrant Single Malt.


A JB Red Stag egy kellemes, bourbon alapú cseresznyelikőr, csak nem egészen ér ennyit, a cseresznye része valahogy nem az igazi. Én hamarabb csinálnék házilag cseresznyelikőrt egy üveg Jim Beam-ből, mint hogy ebből vegyek egy üveggel.

2013. aug. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!