Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Miért leszek éhes az alkoholtól?

Miért leszek éhes az alkoholtól?

Figyelt kérdés

Miért lesz éhes az ember, ha alkoholt iszik?

Nálatok is így van?


2013. aug. 22. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
A szénhidrátok megemelik a vércukrot, egy csomó inzulin termelődik és a vércukrot a sejtekbe küldi. A keletkező inzulin már lecsökkenti a vércukrot, ez pedig stimulálja az éhségreceptorokat, hogy sehítsenek a normális szintre állítani a vércukrot.
2013. aug. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
bazzeg nem gondoltam volna, hogy ilyen bonyolult de azért köszi, hogy válaszoltál :D
2013. aug. 22. 20:51
 3/3 anonim ***** válasza:
50%

A testi folyamatok márpedig bonyolultak... Jó, hogy volt hozzáértőbb, mert nekem fogalmam sem volt, egyesek miért éheznek meg az alkoholtól. Én jóllakom tőle. Ha inni akarok, eleve nem szabad jóllaknom, mert akkor túl jóllakott leszek, ami nem kellemes :D Főleg a sörnél van ez, más alkoholból olyan keveset iszom, hogy az nem oszt, nem szoroz... (Sörből 2-5 decit, ami kevésnek tűnhet, de nekem az már mennyiség :D)

Volt egyszer egy haverom, hasonlóan volt vele, mondta is, hogy teljesen helyes folyékony kenyérnek nevezni a sört. Nem teljesen értettem vele egyet, mert kenyérrel nem tudnék jóllakni...

Az ember már csak ilyen komplikált. A gyümölcs is ilyen ellentmondásos dolog, ember- és gyümölcsfüggő, hogy segít jóllakni vagy éhes lesz tőle az ember (sőt nálam időpontfüggő is).

2013. aug. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!