Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Ma már miért elengedhetetlen...

Ma már miért elengedhetetlen a bulizáshoz a berúgás/ivás?

Figyelt kérdés

Régen is az volt?

Ma már mindenkinek az az első, hogy ha buli van akkor lerészegedjenek. De nem csak a fiatalok, nem ismerek 30-40 éveseket akik a bográcsolásnál úgy berúgnak, hogy csak na!

Ezt régről hozták, vagy manapság muszáj berúgni az ilyen alkalmakkor?



2013. okt. 27. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ezt én sem értem.én már nem vagyok az a nagy ''partiarc'' de soha nem részegedtem le buliba.ma x szűk baráti körbe de akkor is tudtam hogy mivan.ettől nagyobbnak érzik biztos magukat.meg az sem tuti hogy csak ittak.lehet volt ott más is..
2013. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Phoney ***** válasza:
100%

A nyugati civilizációban ez úgy 4000 éve szokás, persze egész végig léteztek olyan körök is kisebb-nagyobb számban, ahol találtak ennél érdekesebb társas elfoglaltságot. Az újdonság inkább csak az, hogy 18 alatt is egyre fiatalabban és egyre nagyobb tételben szokás ugyanez.


A múlthoz képest ma egész kulturált a helyzet (a fiatalokat leszámítva), 40 éve pl. legalább ugyanígy vagy jobban vedeltek az emberek, a századfordulón meg majdhogynem a csapból is szesz folyt...

2013. okt. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem elengedhetetlen, vannak drogos bulik is.
2013. okt. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ja-ja, muszáj! Különben lelövik az embert! Bizony!

Régen meg csupa színjózan ember élt, a világ egy nagy alkoholellenes liga volt, a részegeket kalodába zárták! :D


Persze, hogy régen is voltak részegek a bulikban, vagy a bográcsozásnál ugyanúgy, mint most. Ez nem kor, hanem emberfüggő. Van, aki szeret inni, van, aki nem. Akik szeretnek, azok közül vannak, akik mértékkel, maximum becsípnek kicsit és vannak, akik kidőlésig isznak. Vannak is és voltak is.

2013. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A kulturált ivászatot elég nagy intervallumon belül értelmezik manapság. Az egyiknek a teraszon való borozgatás az, a másiknak a sörözés a Duna parton, megint egy másiknak a kommersz vedelés a kocsma sarkában.

Szeretem az ilyeneket, te nyilván megjártad a világ összes buliját, hogy ilyen nagy általánosságban tudsz beszélni erről, gratulálok.

2013. okt. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tudtad? Én mindenhol ott vagyok!
2013. okt. 27. 17:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Régen sokkal többet ittak az emberek.
2013. okt. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretek inni,ha te nem akkor változtass baráti kört(ismerek sok embert,aki nem szeret inni) vagy nem kötelező részegnek lenni elég ha megiszol egy koktélt vagy egy sört/felest nem tudom fiú vagy vagy lány..
2013. okt. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Régen a fiatalok kevesebbet ittak.

Száz éve viszont a felnőttek szeszt ittak a víz helyett is, mert nem volt tiszta víz. No meg falun télen hideg volt és nem volt se munka, se időtöltés, csak a kocsma.


Szóval a gyerekek kevesebbet, a felnőttek jóval többet ittak, mint ma.

2013. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Phoney ***** válasza:
100 eve azert mar nem a kozepkor volt...:) Azert ittak annyit, mert alkoholistak voltak. A rovidet nem viz helyett issza az ember.
2013. okt. 30. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!