Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Aggódom a haveromért! Hogyan...

Aggódom a haveromért! Hogyan tudnám leállítani, megszüntetni, hogy alkoholista maradjon élete végéig?

Figyelt kérdés

19 éves, ezért nem tudom meg mondani neki, hogy nem ihat, a szülei is hagyják, sőt ők is szeretnek berúgni.

Már 3 éve csak inni látom.

Neki nem program a mozi, mászkálás, vagy tvzés, neki a program az ivás, berúgás.

Próbáltam elhívni moziba, vagy át hozzám, de akkor egyből jött hogy hoz majd piát.

Amikor mozibas hívtam, akkor azt mondta, áh nincs kedvem, menjünk le inkább valami kocsmába!

És nem csak egy-két sört iszik meg, vagy egy pohár bort, nem 1.2 üveg bort, meg fél üveg vodkát is simán.

És még büszke is rá, mesélte, hogy 2 en megittak 1 üveg vodkát.

Már kapott alkohol mérgezést is, folyamatosan hány, nem tudta hol van, kicsoda, a saját szüleit nem ismerte fel.

De ebből sem tanult, azt mondta vissza vesz 2 hétig, de utána rá 1 hónappal megint kiütötte magát.

És a legszomorúbb, hogy másnap ment, és a hűtőből inni akart még alkoholt reggel.

Már nem elég neki egy kis alkohol, voltunk egy haverunknál, és ittunk, és Ő ivott vagy 4-5 korty whiskyt, majd fél óra múlva kérdezte, hogy hová tették a whiskyt, mert nem érez, semmit, kell még innia.

Szóval szerintem 3 év alatt már immunis lett az alkoholra.

Hogyan tudnám észhez téríteni? Nem akarom, hogy olyan legyen, aki 20-30 évesen a kocsmába tölti le az életét, és remeg a keze, amíg nem iszik aznap!



2013. szept. 16. 11:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy már csak szakember tud neki segíteni, mert ezek a tünetek már erős függőségre utalnak.
2013. szept. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy "csak" haverod, vagy barátod, társad is az illető?

Ha utóbbi, erősen meggondolnám, meddig maradok mellette, különösen, ha alapjaiban úgy néz ki, hogy nem is nagyon igyekszik leszokni a piáról. Nem pazarolnám rá az életem, sajnos vannak emberek, akiken nem lehet segíteni, márcsak azért sem, mert nem is akarják, hogy segítsen nekik akárki is. Nekik ez így jó, és ebből nem fognak engedni, akármit is teszel.

Tehát a helyedben erősen elgondolkodnék azon, hogy meddig maradok mellette, és mikor indulok tovább, hogy nélküle, de másfajta célok felé menve éljem az életemet tovább.


Ha valóban csak haver, akkor viszont nem nagyon törném magam. Nem vehetjük vállunkra a világ összes baját, és a világ sem várja el tőlünk, hogy mi oldjuk meg az összeset.

Másrészt ha nincs valóban szoros kapcsolat köztetek, milyen alapon akarod te meghatározni az ő életvitelét?


Jól mondja a közmondás: mindenkinek joga van úgy elrontani a saját életét, ahogyan azt ő szeretné, ahogyan azt ő akarja!!! Ebben te sem tudsz megakadályozni senkit!


Tehát vizsgáld meg a közöttetek levő kapcsolat fajtáját, nézd meg, van-e esély arra, hogy bármi is változhat még, és dönts, lépj, cselekedj annak megfelelően.

2013. szept. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs szerintem, hogy valaki immunis lesz az alkoholra, sőt minél tovább rontja a máját, annál hamarabb berúg. Am nem sok mindent tudsz tenni
2013. szept. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Amit leírtál egy teljesen átlagos egyetemista. Én most végeztem az egyetemmel, mi is mindannyian ugyanezt csináltuk az alsóbb években. Szerintem ezzel nincs semmi gond, ha van ideje és pénze rá.


Akkor lenne gázos, ha ténylegesen minden nap meginna fél üveg vodkát, és nem tudna elmenni melózni, meg elhanyagolná a higiéniát. Amit te leírtál az inkább egy bulizós életformára utal, nem alkoholizmusra. Mi körülbelül heti 2-3-szor rúgtunk be az egyetemen. A hányás meg olyan dolog, hogy van akinek erősebb a gyomra, van akinek gyengébb.


Ettől függetlenül lehet hogy alkoholista, én ezt nem tudhatom, mert abból amit leírtál nem derül ki.

2013. szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

fél üveg vodka mióta para?

1 üveg bor mióta para?

Főleg, ha 19 éves bulizós.

Amúgy egy átlagos egyetemista tényleg. Akkor van gond, ha leromlott az átlaga vagy ilyesmi.

2013. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs gond. De ha mégis, a piáról le lehet jönni. Mielőtt felhördülnétek: én tudom, mert megtettem.
2013. okt. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor hagyja abba ha saját maga akarja, másnak a kedvéért nem . De ezzel így van minden szenvedély beteg.
2013. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!