Kezdőoldal » Ételek, italok » Bor, sör, röviditalok » Hol van lehetőségem Magyarorsz...

Hol van lehetőségem Magyarországon Gorilka (Horilka) -át venni?

Figyelt kérdés
Szilveszterre szeretném ajándékba vinni mert finom.Én már kóstoltam ukrajnában

#beszerzés #Ukrajna #vodka #gorilka #horilka
2013. dec. 17. 19:23
 1/4 Phoney ***** válasza:

Ukránul a gorilka simán töményszeszt jelent, szűkebb érdelemben pedig (ízesített vagy natúr) vodkát.


Szóval ha valaki tud valahol gorillát, az leginkább vodka lesz, nem pedig az, amit te ittál (akármi is volt az).

2013. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szerintem te arra gondolsz, ami a sorgyartas mellektermeke, tele vitaminokkal es asvanyi anyagokkal. A nevere nem emlekszem.Tenyleg egesz jo, bar gusztus dolga:)

Mindenesetre itthon nem kapni. Olyan, mint a valodi abszint. Csak Pragaban lehet hozzajutni.

2013. dec. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Phoney ***** válasza:

A kérdező valószínűleg valamelyik házilag ízesített vodkára gondol, ez gyümölcsös vodkától a gyümölcslikőrön át a mézes likőrig bármi lehetett.


És a pontosság kedvéért:

Prágában nem a valódi abszint elterjedt, hanem egy 20 évvel ezelőtt megjelent, „abszintként” beállított kommersz szeszes ital különféle utódjai, amik akkor sem hasonlítanak az abszintra, ha történetesen 100%-ban természetes összetételűek. (Mára már prágában is megjelentek valódi abszintok, de nem ez a jellemző.) [link]

2013. dec. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A horilka elnevezést Ukrajnában, illetve a környező országokban (Fehéroroszország, Románia) széleskörűen használják mindenféle tömény alkoholtípusra, mivel a név középkori eredetű, és nem esik különösebb jogi szabályozás alá. A házilag főzött szeszt épp úgy nevezik horilkának, mint a gyárilag, nagyüzemben termelt italokat sokszor. Másrészt ezek között vannak vodkák és egyéb tiszta szeszek, illetve bármilyen elképzelhető gyümölccsel vagy fűszerrel ízesített italok is.


A horilkán belül egy külön kategória, amit az ukránok igazából percivkának neveznek, amikor egész csilipaprikát áztatnak bizonyos ideig az elkészült italban. Külföldön általában majdnem mindig ezt, azaz csilivel ízesített vodkát forgalmaznak horilka név alatt, amihez sokszor még mézet is adagolnak, hogy jobban csússzon.


Egyébként, hogy a kérdésre is válaszoljak, boltokban ugyan még nem nagyon láttam, de ma már a nagyobb italos webáruházakban simán lehet ilyet rendelni. Például:

[link]

2020. ápr. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!